Beteg embereket kezelnek majd a bentfekvő részleggel és szakrendelőkkel ellátott Fogvatartottak Egészségügyi Központban.
Miskolcon nagy vihart kavart az úgynevezett „börtönkórház" megépítésének terve. Végül is a város elállt a fejlesztéstől, a Jobbik pedig az aláírásgyűjtéstől. A történet hasonló, de most Berettyóújfaluban. Nemrég Kulcsár Gergely, a Jobbik országgyűlési képviselője Berettyóújfaluban megtartott sajtótájékoztatóján következetesen börtönkórházként és rabkórházként emlegette a kormányzati beruházásban 4,5 milliárdos költséggel, legalább 200 új munkahelyet létrehozó, a bihari városba tervezett beruházást – olvasható a boon.hu oldalán. Az épület egyébként a jelenlegi kórháztól teljesen elkülönülten, a 42-es főút felé eső részen épülne fel.
Dr. Csiba Gábor, a büntetés-végrehajtási (bv.) egészségügyi központ kialakításának és felügyeletének koordinálásáért felelős miniszteri biztos azonban másként látja: – Fontos hangsúlyozni: beteg embereket kezelnek majd a bentfekvő részleggel és szakrendelőkkel ellátott Fogvatartottak Egészségügyi Központban.
Akik ide kerülnek, azokat a szabadságuktól és nem az egészséghez, gyógyuláshoz való joguktól fosztották meg. Az egészségügyi dolgozók nem tehetnek különbséget a gyógyulni vágyók között, számukra mindenféle jelző nélkül csak beteg létezik. A látogatás rendje rendkívül szigorú és biztonságos minden intézetben, így a bentfekvő egészségügyiben is – folytatta a miniszteri biztos. – Egy kezelthez havonta maximum két alkalommal és legfeljebb két látogató mehet, mégpedig személyre szóló meghívólevéllel, időpontjában igazodva a busz vagy vonat menetrendjéhez. A látogatás tehát semmilyen veszélyt nem hordoz magában. Attól a bűnelkövetőtől, aki bent van egy bv. intézetben, a polgárok már biztonságban vannak. Aki még nincs bent, attól kell félni.
– Paradox, hogy Ózdon nem tiltakozik a Jobbik, ahol jobbikos a polgármester, de a város önként jelentkezett a börtönépítési programra. Ennek egyik kedvezményezettje Ózd, ahol hamarosan fel is épül a börtön. Berettyóújfaluban viszont – ahol tiltakoznak – nem börtön, hanem egészségügyi központ épül. Ha megakadályozzák, akkor 220 munkahelyre, 4,5 milliárdos beruházásra, kórházuk 1 milliárdos fejlesztésére, helyi vállalkozók lehetőségeinek kiszélesítésére mondtak nemet – tájékoztatott dr. Csiba Gábor, aki elmondta azt is, hogy abszolút téves az az állítás, miszerint Miskolcon a Jobbik aláírásgyűjtési akciója hiúsította meg a bv. egészségügyi központ létesítését.