Egyelőre talányos, hogy a május negyedikétől meginduló egészségügyi ellátás milyen terhelést jelent majd a kijelölt intézményekre.
A koronavírus miatt, elsőként esett el az egészségügyi intézmények között, a tatabányai Szent Borbála Kórház. Nem egészen két hét alatt törte meg a vírus a megyei szintű ellátásért felelős kórházat, ahol egyébként közel másfél ezren dolgoznak, ezért is zárták le az intézményt. Komárom-Esztergom megyében háromszázezren élnek, a tatabányain kívül akut ellátásra még az esztergomi kórházban van lehetőség, a komáromi, kisbéri és oroszlányi intézményekben zömében krónikus ágyak és szakrendelések vannak. A tatabányai kórházban kedd óta egyáltalán nem fogadnak betegeket, a járóbeteg-ellátás is szünetel - írta a magyarnarancs.hu.
Az egyértelműen kiderült a kórház honlapjáról, hogy szülni legközelebb Győrben, Székesfehérváron, vagy Budapesten lehet. Az igyekezet a kórház részéről látszódik, hiszen május elsején tették közzé azt is, hogy hova lehet szemészeti ellátásért fordulni, Tatán és Oroszlányban is kiterjesztett rendelést szerveztek, a fekvő betegeket viszont ez esetben is a fővárosban, Győrben és Fehérváron fogadnak. Vannak, akik a traumatológia ellátásukra várnak, az elmúlt napokban az átirányítások miatt többen is bizonytalanok, hogy hol kapnak majd ellátást.
Valószínűleg napokon belül feláll az új rendszer, a betegek is megszokják az új utakat, az viszont egyelőre talányos, hogy a május negyedikétől fellazított korlátozások után meginduló egészségügyi ellátás milyen terhelést jelent majd a kijelölt intézményekre, ahol most nem csak a másfél hónapja elhalasztott bajokkal jelentkezhetnek majd az ellátottak, hanem a tatabányai kórház betegeit is a nyakukba kapják. Megint alig egy hét alatt kell szinte egy egész megye ellátást felforgatni. Továbbiak a cikkben