A szentesi kórház névadójának eredeti füzete része lett a kórházi relikviák gyűjteményének.
Sokat elmond az emberről, hogyan írt az iskolai füzetébe. Bugyi István száz évvel ezelőtti jegyzetkönyvét, amelyet orvostanhallgatóként vezetett, CD-re íratta megtalálója, Körtvélyesi László - tudósít a delmagyar.hu.
Tizenöt évvel ezelőtt nyitottuk az antikváriumot a Bugyi család házának szomszédságában. Egyszer megkérdezte a doktor úr fia, érdekelnének-e az édesapja régi könyvei. Természetesen érdekeltek. Köztük volt ez is – idézi fel Körtvélyesi László szentesi antikvárius, hogyan került hozzá a külsőre könyvnek látszó iskolai füzet. Eredeti tulajdonosa, Bugyi István 1898-ban született és 1981-ben hunyt el Szentesen. 2004 óta az ő nevét viseli a szentesi kórház.
A 30 éve rendszeresen átadott Bugyi István Emlékérmet idén tavasszal Varga Erika, a radiológiai osztály főorvosa kapta. Ő Körtvélyesi László felesége. Ebből az alkalomból a jó ideje meglévő jegyzetkönyv lapjait a lelkes baráti kör lefotózta, CD-re íratta. Az eredeti példány pedig része lett a kórházi relikviák gyűjteményének.
...
Bugyi István 1920-ban szerezte meg az orvosi diplomát. Járt tanulmányúton Ausztriában, Német- és Franciaországban. 1931-től 1968-ig a Szentesi Megyei Kórház sebész főorvosa, valamint 1943–44-ben, 1947-től 1955-ig, majd 1959 és 1968 között igazgató főorvosa is volt, miközben tanított. Közösségépítőként, a modern orvos-beteg kapcsolat megalapozójaként emlékeznek rá, nem csak a szakmabeliek.
További részletek a weboldalon.