• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Csak a Margitot nem adná Tarlós

Lapszemle Forrás: Népszava

Eddig kiállt a főpolgármester amellett, hogy az állam átvegye a 12 fővárosi fenntartású kórházat.

Sőt Tarlós István maga ajánlotta fel Szócska Miklós egészségügyi államtitkárnak a gyógyító intézmények „állami gondnokság" alá helyezését, a városvezetés azonban most részben visszalépne ebből. Egy intézményt, a Margit kórházat kivenné a csomagból, és megtartaná.

Az egész program lefújására nincs esély, mert az intézmények „államosítását" tartalmazó Semmelweis Tervet a kormány már elfogadta, és a főváros is szabadulna a teher nagy részétől. Csak azt az egy intézményt tartanák meg, melyhez Tarlósnak – egykori III. kerületi polgármesterként – erős kötődése lehet: az Óbudán, a Bécsi úton működő Margit kórház látja el Óbuda és Békásmegyer lakosságát.

A Margit kórházat 2007 végén azonban összevonták a János kórházzal, így a Margit azóta a most az államnak átadni kívánt János kórház egyik telephelye. Ezért készített Tarlós egészségügyi helyettese, Szentes Tamás olyan közgyűlési előterjesztést, amely ismét önálló, fővárosi intézménnyé alakítaná a Margitot.

Az előterjesztés alátámasztására – információk szerint nettó 4,7 millió forintért – egy tanulmányt is készíttetett a főváros. Utóbbi arra hivatkozik, hogy a János mamutintézményként kezelhetetlen méretű. Ez indoknak jó, viszont ellentmond az egész állami holdingosításnak, amely Budapesten három – észak-pesti, dél-pesti és budai – gyógyító centrummal számol.

A Margit kórház fővárosi kezelésben tartásához ráadásul átszervezéseket kell végrehajtani, ami a többi, már az államnak felajánlott intézményt is érintheti. A Margitban ugyanis az összevonás miatt megszűnt a sebészet és a szülészet, melyeket „pótolni" kell.

A fővárosi MSZP-frakció a kiszivárgott terveket úgy kommentálta: a végstádiumba került fővárosi egészségügyből csak a Margit kórház életét akarja menteni a főpolgármester. Szerintük ez azért is furcsa, mert eközben Tarlós „kritika nélkül végrehajtja Orbán Viktor utasításait, és hajlandó átjátszani a fővárosi polgárok több 100 milliárdot érő egészségügyi vagyonát".