• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Csak egy órát van nyitva a gyógyszertár

Lapszemle Forrás: delmagyar.hu

A faluban élők már annak is örülnek, hogy hétköznapokon legalább egy órára van patikájuk.

A nagyvárosokban élőknek elképzelhetetlen, hogy ne tudjanak vásárolni egy doboz fájdalomcsillapítót a hét bármely napján az egyik patikában. A kistelepülésen élőknek a legfontosabb gyógyszerekből azonban nem árt betárazni – már ha egyáltalán van a településen gyógyszertár - írta riportjában a délmagyar.hu.

– Volt már olyan, hogy a szomszédok fájdalomcsillapítóért kopogtak be egymáshoz. De azért ebből mindenki tartalékol otthon pár szemet, hiszen a falu egyetlen patikája csak hétköznap van nyitva, egyetlen órára - mondta a királyhegyesi Szőri Józsefné Anna. – Csak nyugdíj napján kígyózik a sor a bejárat előtt. Máskülönben még a rövid nyitvatartás ellenére is vannak olyan napok, hogy csak ketten fordulnak meg a gyógyszertárban. Akinek nagyon fáj valamije, az a reggeli első busszal be tud menni Makóra, vagy bekopog a szomszédokhoz – mondta Anna.

A közel 650 fős faluban az utóbbi hónapokban több kisbaba született, és sok az óvodáskorú gyerek is. – Persze előfordult már, hogy a gyerek olyankor lett beteg, és kellett neki valamilyen gyógyszer, amikor a patika zárva volt. Azért a fiatalok többségének itt van autója, amivel Makóra bármikor be tudnak menni gyógyszerért vagy az ügyeletre – mondta egy fiatal királyhegyesi anyuka. A faluban élők már annak is örülnek, hogy hétköznapokon legalább egy órára van patikájuk.

– Hét település lakosait látjuk el gyógyszerrel. Nagyéren szerdán és pénteken másfél órára, Királyhegyesen hétköznap egy órára nyitunk ki – mondta Radvánszki István. A pitvarosi anyapatika vezetője azt mondta, hosszú évekig egy gyógyszerész és egy asszisztens járta végig ezeket a gyógyszertárakat. – A nagyéri és a királyhegyesi nyitvatartás alatt a pitvarosi patika zárva volt, így ha feszített is volt a menet, azért bírtuk a tempót. Ma már két gyógyszerészünk és három asszisztensünk van, így a települések közötti feladatokat el tudjuk osztani. Ha úgy adódik, szállítunk gyógyszert a patika nélküli Ambrózfalvára, Csanádalbertibe, Makó-Rákosra és Csikóspusztára is az ott élőknek – magyarázta.