Hiába van pozitív hozadéka, lehetetlennek tűnik megvalósítani Magyarországon.
A magyar emberek közel fele küzd valamilyen alvászavarral, ami az éjszakán túl a másnapot is tönkreteheti. Egy 20 perces, munka közben beiktatott gyorsalvással azonban sok minden orvosolható. A módszert egyre több cég alkalmazza külföldön a munkavállalói teljesítmény és hangulat javítása érdekében, és a lapunk által megkérdezett szakértők szerint is csodákra lehet képes, ha hosszú percekre elszundítunk munka közben. De van-e bármi realitása, hogy Magyarországon is bevezessék a power napet? - teszi fel a kérdést a 24.hu.
Egy (magyar résztvevőket is felvonultató) friss kutatás is megerősítette, hogy a munka közbeni röpke szunyókálás javíthatja mentális jóllétet, a kognitív képességeket és növelheti a termelékenységet,
Ma már egyre több világcég alkalmazza ezt a módszert.
Egyáltalán nem mindegy azonban, hogy meddig tart egy ilyen pihenőidő, azaz power nap.
Alvásszakértőt és HR-specialistát is megkérdeztünk a témában.
Vajon Magyarországon mit szólnának hozzá a cégek?
Ha meglátjuk az egyik kollégánkat, ahogy az asztalra borulva alszik, nem az az első gondolatunk, hogy éppen dolgozik magán és küzd a cége sikeréért. Valószínűleg jól sejtjük, külföldön viszont egyre több nagyvállalatnál kifejezetten szorgalmazzák a munka közbeni szunyókálást, igaz, rendezettebb körülmények között.
Az utóbbi években egyre nagyobb hangsúlyt kapott a munkavállalók megfelelő fizikai, mentális és érzelmi egészsége, hisz a munkahelyi jóllét hatással van teljesítményre és közvetve a cég eredményességére is. A pandémia után ráadásul még inkább felértékelődött, és prioritássá vált a munkavállalói elégedettség. A pihenés, regenerálódás sok helyen beépült a mindennapokba, de az, hogy valaki esetleg még aludjon is egy kicsit munkaidő közben, sokáig nem tűnt összeegyeztethetőnek a munkahelyi eredményességgel vagy a termelékenység növekedésével.
Pedig a munka közbeni röpke szunyókálás javíthatja mentális jóllétet, a kognitív képességeket és növelheti a termelékenységet. Erre számos tanulmány mellett nemrég a Corvinus kutatói, valamint az amerikai Appalachian State University és a brit University of Dundee School of Business munkatársai is rámutattak az European Management Journalban megjelent áttekintésükben.
További részlet a 24.hu-n.