Szenteste hívta az orvos, hogy a felesége üzent neki. Nem értette, hiszen két hete még azt mondták, hogy semmi esély a gyógyulásra.
Több mint negyven napig volt kómában koronavírus miatt a hatvani kismama, akinek a gyermekét sikerült megmenteni. Végül Szilvia is felgyógyult, és április közepe óta ismét együtt lehet az öt hónapos kislányával és a férjével. Hatvani otthonukban a szabadeurópa.hu látogatta meg a családot.
A terhesség utolsó harmadában Szilvi már sokszor volt rosszul, ezért egy nap bement a hatvani kórházba. Ott azt tanácsolták neki, szedjen C-vitamint. Két nap múlva rosszul lett, bevitték. A teszt pozitív lett, bizonyossá vált, hogy elkapta a koronavírust. Azt mondták neki az orvosok, hogy maradjon otthon két hétig, ne menjen sehová.
Már aznap ismét be kellett vinni a kórházba, mert nem kapott rendesen levegőt, fulladozott. Ekkor derült ki, hogy tüdőgyulladása is van. Szilvia szerint a hatvani kórház egyik harcias orvosnőjének köszönheti az életét, aki az asztalra csapott, és egy budapesti kórházba küldte tovább, ahol sokkal jobbak voltak a feltételek. (Szilvia ellátásában végül a Semmelweis Egyetem három klinikája vett részt: az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás, a Szülészeti és Nőgyógyászati, valamint a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika).
A kismamát a COVID-19 okozta súlyos tüdőgyulladás és a magzat életét is veszélyeztető oxigénhiányos állapot miatt szállították a fővárosba. Az egyetemen azonnali, sürgősségi császármetszést hajtottak végre nála tavaly november 15-én, ezzel megmentették a baba életét, aki 34 hetesen jött világra.
Szilvia két nap múlva összeesett, rohammentővel szállították át a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikára. Lélegeztetőgépre tették, majd három nap múlva meg lehetett szüntetni a gépi lélegeztetést, viszont 24 órával később komplikációk léptek fel, így újra gépi lélegeztetésre volt szükség. Akkora volt a baj, hogy a lélegeztetőgép mellett műtüdőre (ECMO) is kellett kötni a nőt. Több mint negyven napig volt mélyaltatásban, azaz mesterséges kómában. További részletek a cikkben