Az 58 eszközből hét készülék is új terápiás lehetőségeket kínál. Kettő robot-asszisztált, öt pedig interaktív eszköz, amely jelentős előrelépés a rehabilitációban.
Robot-asszisztált valamint interaktív terápiákat vezet be a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház, amelyek nagy segítséget nyújtanak a mozgászavarokkal küzdő, például stroke-on átesett, amputált, bénult felnőtt- és gyermekpáciensek kezelésében. A hét új eszközt a fizioterápián, a neurológián, a gyermekrebalitiációs részlegen valamint a posztoperatív és szeptikus sebészeti rehabilitációs osztályon alkalmazzák - tudósított a fejlesztést bemutató sajtótájékoztatóról a zaol.hu.
A következményes mozgásszervi betegségek rehabilitációjának fejlesztését tűzte ki célul az Országos Kórházi Főigazgatóság több mint 10 milliárd forintos projektjében, amelynek a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház is részese lehetett, ismertette dr. med. habil Gasztonyi Beáta PhD. A kórház főigazgatója elmondta, a közel 370 millió forintos támogatásból 58 eszközt szereztek be. Ebből újracserélték a fizioterápiás osztály eszközparkját, és 11 klinikiai osztályt, ahol gyógytornászok dolgoznak, izomstimulációra és fájdalomcsillapításra alkalmas eszközökkel láttak el.
Az 58 eszközből hét készülék is új terápiás lehetőségeket kínál. Kettő robot-asszisztált, öt pedig interaktív eszköz, amely jelentős előrelépés a mozgásszervi betegségek rehabilitációjában.
Dr. Németh László, a neurológia osztályvezető főorvosa elmondta, hogy a stroke-on átesett betegek, illetve az agysérültek korai rehabilitációjában hatékonyak az új eszközök. Dr. Elmont Beatrix, a gyermekosztály főorvosa ismertette, hogy a Dunántúl egyetlen fekvőbetegellást nyújtó rehabilitációs részlegükön a betegeik 80 százaléka idegrendszerileg sérült és bénult.