Ónodi-Szűcs Zoltán a mostanitól eltérően képzeli el a szakmai kollégium munkáját és működését.
Mivel a szakmai kollégium, mint az ágazatért felelős miniszter szakmai tanácsadó testülete partvonalra került, felmerül a kérdés, hogy a minisztérium orvosszakmai döntéseinek előkészítésében kik játszanak szerepet, kik készítenek hatástanulmányokat egy újonnan bevezetett, vagy bevezetni kívánt képzésről, ellátásról, koncepcióról, figyelembe véve az orvoslás mindennapi gyakorlatát is. Mindemellett azonban vannak, akik a kollégium felelősségét is felvetik, miszerint sokkal erőteljesebben kellene beleszólást kérniük a szakmai döntésekbe, és markánsabban képviselni az álláspontjukat – még akkor is, ha erre a szakpolitika részéről kevés a fogadókészség - írta a medicalonline a szakmai kollégiumok elmúlt nyolc évének elemzése alapján.
Ha folyik is szakmai munka a szakállamtitkárságon – akár a finanszírozás minőségi mutatók szerinti átalakítására, akár a biztonságos betegellátás megerősítésére – azt meglehetősen jól titkolja a szaktárca. Szakmai kérdésekre a központosított háttérintézmények nem válaszolnak, a szaksajtót pedig sem a miniszter, sem az államtitkár egészségügyet érintő sajtótájékoztatóira nem hívják meg – bár van olyan hét, amikor naponta tartanak ilyet. Igaz, ezeken rendre csak a következő tíz évben az Egészséges Budapestért programra szánt 700 milliárd forintos fejlesztésekről, vagy a béremelésről szóló híreket ismételgetik. Így lapunk kérdezési lehetőségei meglehetősen korlátozottak.
A MedicalOnline egyébként úgy értesült, hogy Ónodi-Szűcs Zoltán a mostanitól eltérően képzeli el a szakmai kollégium munkáját és működését, ám nyilvánvaló, hogy ilyen súlyú döntésekre az áprilisi választások előtt és az azt követő türelmi időszakban nem kerülhet sor. Ahogyan egyelőre azt sem tudni, Ónodinak lesz-e lehetősége akár a kollégium átalakítására, akár a hivatalba lépésekor kitűzött öt pontja bármelyikének megvalósítására a következő ciklusban. A teljes elemzés itt olvasható