Olyan telemetrikus észlelő berendezéseket is vásárolnak, amelyekkel a vajúdó nők szabadon mozoghatnak, tetszőleges pozícióban vajúdhatnak.
Összesen 212 millió forintot nyert a Debreceni Egyetem a családbarát szülészet pályázati program második ütemén – írja a dehir.hu. A Debreceni Egyetem közölte, az elnyert támogatást képzésre, infrastruktúra-korszerűsítésre és eszközbeszerzésre fordíthatják az egyetem által fenntartott két kórházban.
A pályázat keretében a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika 55 millió forintos támogatást kap, melyet egyebek mellett a szülőszoba teljes felújítására, valamint a szülőszobához tartozó vizesblokkok korszerűsítésére fordít.
Az elnyert összeg révén lehetőség nyílik egy alternatív szülőszoba kialakítására, ahol a kismamák egy szülőkádban, a vízben hozhatják világra gyermeküket.
Az alternatív szülőszobában víz alatt is működő, magzati szívhang hallgató készülék is helyet kap majd. A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika jelentős támogatást nyert az intézményben dolgozó 25 munkatárs (orvosok és szakdolgozók) képzésére, melynek célja a családbarát szemlélet erősítése.
A szintén az egyetem fenntartásában működő Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti Osztálya 50 millió forintot nyert a pályázaton, melyet célzottan és szigorúan ellenőrzött módon a szülő nők komfortjára, biztonságára és a természetközeli szülések körülményeinek megvalósítására fordít.
Az összegnek két fő felhasználási területe közül az egyik azon infrastruktúra minőségének javítása, amelyekkel a szülő nők találkoznak.
Ennek részeként megújulnak a burkolatokat, a fürdőszobák és a mellékhelyiségek, valamint kialakítanak egy lakásszerű szülőszobát, ahol meghitt körülmények között, családtagokkal együtt és/vagy dúla részvételével élheti át a szülő nő élete nagy pillanatát.
Az osztály olyan telemetrikus észlelő berendezéseket is vásárol, amelyekkel a vajúdó nők szabadon mozoghatnak, tetszőleges pozícióban vajúdhatnak, a méhen belüli magzatról mégis megbízható információkat kapnak a szakemberek.