A Fidesz és a KDNP nem határolódott el a javaslattól.
Tovább távolodik Európától a Jobbik azzal a javaslatával, amely a homoszexualitást "magatartászavarnak" tartja, és "reklámozását" börtönnel büntetné. A kormánypártok prominensei is tettek hasonló megjegyzéseket. Pintér Sándor például 20 éve, országos rendőrkapitányként "megtisztította" volna a belvárost a melegektől – olvasható a Népszava – online oldalán.
Nem határolódtak el a kormánypártok a Jobbiktól, holott a szélsőséges párt olyan, a homoszexuálisokat súlyosan diszkrimináló törvényjavaslatot nyújtott be, amely az alapvető emberi jogokat sértheti, ráadásul a melegek még ma sem teleskörű jogegyenlőségét évtizedekkel vetné vissza. A parlament elé benyújtott jogszabálycsomag több törvényt módosítana és gyakorlatilag börtönnel fenyegeti a homoszexuálisokat.
A jogvédő szervezetek által élesen bírált tervezet szerint 3 év börtön járni annak, "aki más azonos nemű személlyel folytatott szexuális kapcsolatot (fajtalanság), illetve egyéb más szexuális magatartászavart nagy nyilvánosság előtt népszerűsít". Azt nem tudni, hogy mondjuk egy, az utcán váltott csók vagy akár a kézfogás már ebbe a kategóriába esne-e, mindenesetre a Jobbik ezzel gyakorlatilag a korai Kádár-korszakot hozná vissza, amikor a homoszexualistást szintén büntették.
Pedig a diszkrimináció már az "átkosban" is enyhült: a Büntető Törvénykönyvből (Btk.) 1961-ben kikerül az azonos neműek közti, beleegyezésen alapuló szexuális kapcsolat büntethetősége, majd 1978-ban a beleegyezés korhatárát is 20-ról 18 évre csökkentették. Franciaország már 1792-ben, Bajorország 1813-ban, Dánia 1933-ban megszüntette a férfiak közti szexuális kapcsolat büntethetőségét.
A heteroszexuálisokéhoz hasonló jogok kivívása már lassabban ment Magyarországon. Miközben 1989-ben Dánia bevezette a regisztrált partnerkapcsolatot, 1991-ben a jelenlegi belügyminiszter Pintér Sándor - akkori országos rendőr-főkapitány - még arra tett ígéretet, hogy a budapesti Belvárost "meg fogják tisztítani a pénzváltóktól, a prostituáltaktól és a homoszexuálisoktól".
Az Országgyűlés 1996-ban fogadta el a Polgári törvénykönyv (Ptk.) módosítását, mellyel lehetőség nyílt az azonos neműek éllettársi kapcsolatára. Az Alkotmánybíróság 1999-ben mondta ki, hogy a szexuális irányultság olyan "egyéb helyzet", amelyre vonatkozik az alkotmány diszkriminációt tiltó paragrafusa. Ezután, 2001-ben okozott botrányt, hogy a jelenlegi főpolgármester Tarlós István, óbudai kerületvezetőként megtiltotta a Sziget Fesztiválon a melegekrendezvényeket. Abban az évben először Hollandiában, majd Németországban is engedélyezték az egynemű párok házasságát, miközben itthon az ORTT elmarasztalta A Hét és a Vasárnapi Újság műsorokat, amiért előítéletesen mutatták be a homoszexuálisokat.
A Fidesz társadalmi "bázisépítésének" aranykorában, 2003-ban megalakult a Sokszínű Magyarország Polgári Kör, amely a jobboldali melegeket és leszbikusokat kívánta összefogni - a polgári köröket koordináló Hende Csaba - jelenlegi honvédelmi miniszter - ezt provokációnak minősítette; a kör később, 2004-ben megszűnt. Miközben ekkora külföldön már több vezető politikus nyíltan vállalta homoszexualitását, Magyarországon elsőként Ungár Klára SZDSZ-es politikus beszélt leszbikusságáról 2005-ben egy tévéműsorban.
Máig emlékezetesek a fideszes Mikola István 2006-os szavai a "szinglihordákról". Ilyen előzmények után vállalta nyíltan homoszexualitását 2007 nyarán Szetey Gábor, a Gyurcsány-kormány államtitkára. Őt és több társát az akkori melegfelvonuláson szélsőségesek ezután megverték, amit ősszel a parlamenti ülésszak nyitó ülésén Sólyom László államfő tűrhetetlennek nevezett. Idén még azt sem tudni, engedik-e a melegek felvonulását, amelyet a rendőrség nem vett tudomásul. Így az ügyben a bíróság dönthet.