Az eszközt a beteg mellkasára helyezve nagyon hatásos diagnosztikát képes lefuttatni.
Kimutatták egy már létező, nem invazív gyógyászati eszközről, hogy a hozzá kifejlesztett új monitorozási technológia alaposan visszafoghatja a mindenhol túlterhelt egészségügyi rendszerre nehezedő nyomást - írja az uzletem.hu.
Az Analog Devices új monitorozási technológiájának köszönhetően sikeresen le lehetne csökkenteni az egészségügyi intézmények leterheltségét – legalábbis azokban az esetekben, amikor a betegek szívelégtelenség miatt kerülnek kórházba.
A Glasgow-i Egyetem European Journal of Heart Failure című szakfolyóiratban megjelent tanulmánya alapján az ún. Sensinel Cardiopulmonary Management System – ami egy nem invazív eszköz – a beteg mellkasára helyezve nagyon hatásos diagnosztikát képes lefuttatni. A Sensinel több érzékelő segítségével mér, számos fiziológiai paramétert, hogy megállapítsa például a szívben felgyülemlett folyadék szintjét. Ez kulcsfontosságú adat annak megítéléséhez, hogy a szívelégtelenségben szenvedő betegeknek szükségük van-e orvosi beavatkozásra.
Napjainkban a szívelégtelenségben szenvedő betegeket gyakran többször is kórházba kell szállítani, hogy a folyadéktorlódás enyhítése érdekében intravénás vízhajtókkal kezeljék őket. A pangás kimutatásának jelenlegi módszerei drága, invazív megfigyelésre épülnek, melynek során speciálisan kialakított pacemakereket, vagy közvetlenül a tüdőbe ültetett érzékelőket használnak.
A glasgow-i tudósok megállapították, hogy a Sensinel képes kimutatni a folyadékszint változását azoknál a szívelégtelenségben szenvedő betegeknél, akiket kórházi kezelésre vettek fel, folyadékeltávolítás céljából. A betegeknek elég csupán naponta kétszer néhány percig viselni az eszközt, majd az adatokat Bluetooth-on keresztül egy alkalmazásba másolni, hogy később az egészségügyi szakemberek akár távolról is kiértékelhessék. A glasgow-i csapat szerint a tanulmány azt mutatja, hogy az eszköz képes csökkenteni a kórházi felvételeket.
További részletek a cikkben.