A Frankfurtban élő Várady Zoltánról egy különleges sebészi technikát is elneveztek.
Világméretű konferenciasorozatot, és az érsebészek között különlegesnek számító technikát is elnevezték már róla, ennek ellenére talán meglepő, hogy éppen a kaposvári Kinizsi Pál Élelmiszeripari Szakképző Iskolában Várady Biológia-versenyt tartanak minden egyes esztendőben a diáknapokon. A magyarázat akár egyszerű is lehetne, hiszen a világhírű professzor, Várady Zoltán egykori alma materének, pontosabban annak utódintézményének házi versengéséről van szó, amit az érsebész anyagilag is támogat. Több ez mint szép gesztus, érezzük mindannyian, mégis, felmerül a kérdés: hogyan kerül ki pont egy élelmiszeripari iskolából a földkerekség egyik legjobb, és speciális eljárási technikája miatt a világ egyik legismertebb érsebésze? – teszi fel a kérdést a sonline.hu portálja.
Várady Zoltán a nagybajomi református lelkész gyermekeként született, kitűnővel abszolválta az érettségit, majd ragaszkodva a tökéletességhez „summa cum laude" minősítés mellett végezte el az orvosi egyetemet Budapesten. Az eredményeivel és szorgalmával kitűnő sebész végül Miskolcon, a helyi kórházban vizsgázott le szakorvosként. 1996 óta él Frankfurtban.
A Várady-féle mini sebészeti eljárás lényege az, hogy a műtétkor kiszemelt visszérhez a hagyományos kivágás helyett egy pici szúrással jut el, amit finom csipesszel leválaszt a bőrről, majd kihúzza. Nem kell vér, infúzió, narkózis és népes asszisztencia.