A válaszok alapján elmondható: a betegek megbíznak a járó szakellátás orvosaiban.
A magyarok 95 százalékának fontos, hogy lehetőleg járóbetegként vizsgálják ki, és ne kelljen kórházba befeküdnie, és a nagy többségnél az is kiemelt szempont, hogy ne kelljen messzire utazni a szakorvosi ellátás igénybe vételéhez. A hazai járóbeteg szakellátásban hetvenmillió orvos-beteg találkozás történik évente, átlagosan tehát minden magyar hétszer megy vizsgálatra járóbetegként – írja egy felmérés nyomán a baon.hu portálja.
A Medicina 2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség közgyűlése úgy gondolta, érdemes megkérdezni a páciensek véleményét a szakellátásról, ezért felmérést indítottak. A konzultációban az ország minden részéről összesen több mint 50 járóbeteg szakellátó vett részt, köztük Bács-Kiskun megyei intézmény is. Közel 8500 kezelésre érkező beteg válaszolt, a megkérdezettek több mint a fele aktív munkaképes korú, mintegy egyharmada pedig nyugdíjas volt.
A válaszoló 8428 beteg szerint a járóbeteg szakellátás az esetek nagy százalékában teljes körű ellátást tud nyújtani, az érintett lakóhelyéhez közel. 95 százaléknak fontos, hogy lehetőleg járóbetegként vizsgálják ki, és ne kelljen kórházba befeküdnie. A válaszadók 84 százaléka tulajdonít annak jelentőséget, hogy ne kelljen messzire utazni a szakorvosi ellátás igénybe vételéhez, miközben csak a megkérdezettek 2 százaléka tartotta ezt a szempontot többé-kevésbé lényegtelennek. A válaszok alapján elmondható, hogy a betegek megbíznak a járó szakellátás orvosaiban.