• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Demszkyék törvényt sértenek?

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

Fizetnie kellett volna a fővárosnak, ám ez az EKI többszöri felszólítása után sem történt meg.

Cáfolja a főváros vezetése, hogy fizetési kötelezettsége lenne az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet (EKI) felé, amelyet jogutódnak nevezett ki a Pénzügyminisztérium és az egészségügyi tárca a Molnár Lajos által jegyzett miniszteri rendelet nyomán bezárt kórházak ingó vagyonát illetően. A számos műszer, bútor és egyéb felszerelés a lelakatolt intézményekből azokba a főváros fenntartásában álló budapesti kórházakba került, amelyek feladatátvállalásban részesültek. Ezután fizetnie kellett volna a fővárosnak, ám ez az EKI többszöri felszólítása után sem történt meg.

A főváros sajtóosztályánál az állami vagyon átruházásáról szóló törvényre hivatkozva közölték, a bezárt kórházak a feladatokkal együtt ingyenes használatba kapták a megszűnt intézmények ingóságait is. A főváros már 2008 szeptemberében kezdeményezte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nél a tulajdonában álló intézetek használatban lévő volt állami intézeti ingóságok tulajdonjogának ingyenes átadását - áll a levélben. Hozzáteszik, ezzel a vagyonkezelő, az egészségügyi tárca egyetértett.

Mindez azért furcsa, mert a nemzeti vagyonkezelő csak az ingatlanokat kapta meg, így nem rendelkezhet a tárgyi eszközökről, a tárca pedig maga ruházta át a tulajdonjogot az EKI-re, így nyilván ismerte a jogi lépéseket. - Ebben a kérdésben egyébként sem dönthetne a minisztérium. Csak a tulajdonos fenntartó önkormányzat, vagyis a közgyűlés egyeztethet az EKI-vel - mondta az intézet főigazgatója. Kárpáti Zsuzsanna úgy véli: a főváros félreértelmezte az államháztartási törvényt.

- Mi jogosan próbáljuk helyre tenni ezt a rendezetlen ingóvagyoni helyzetet, ám hiába kerestük fel több ízben Demszky Gábor főpolgármestert, semmit sem tett - sérelmezte. Egy neve elhallgatását kérő ügyvéd közölte: mivel az ingóságok a kincstári vagyon részét képezték, ingyen nem kerülhetnek a főváros tulajdonába. Mint mondta, csak törvénymódosítással nyílna mód arra, hogy ellenérték nélkül gyarapodjanak a különböző eszközökkel, felszerelésekkel a főváros kórházai.

Arra a kérdésre, miszerint a jövőben kifizeti-e a közgyűlés a sokmilliós összeget, annyit reagált a sajtóosztály: a fővárosi önkormányzat készen áll az álláspontjának megfelelő egyeztetés és tárgyalás lefolytatására. Ha azonban tovább halasztja kötelezettségét Demszky Gábor, a választásokat követő városvezetésre hárul a nem csekély kötelezettség teljesítése.