A receptre kiváltott gyógyszerek fogyasztói árai, a térítési díjak és a tb-támogatás összege is nőtt.
A korábbi évekhez képest csökkent a támogatott gyógyszerek forgalma, miközben egyre inkább nem támogatott terméket értékesítenek, egyre drágábban – tudta meg a Magyar Nemzet. Csökken a veszteséges gyógyszertárak száma, és az is kiderült, az orvosokhoz hasonlóan a gyógyszerészek egy része is inkább külföldön próbál szerencsét. Jól látszik a Magyar Gyógyszerészi Kamara novemberi összesített adataiból, hogy bár valamivel kisebb a forgalom, mint a korábbi években, a bevétel mégis nőtt, vagyis tavalyhoz képest emelkedtek a gyógyszerek árai – írja a Magyar Nemzet – online.
A támogatott gyógyszerekből kevesebbet adtak el, de 2013-asnál magasabb egységáron. A nem támogatott, de vényköteles gyógyszerekből viszont többet értékesítettek annak ellenére, hogy azok esetében is áremelkedés tapasztalható. A nem támogatott gyógyszerek dobozonkénti ára a 2011-es 1511 forintról 2015-re 1701 forintra, a vény nélküli gyógyszereké pedig 1200-ról 1623 forintra emelkedett.
Az étrend-kiegészítők is drágultak, ezeket jelenleg átlagosan 1800 és 1900 forint között árulják – részletetezi a portál.
Az áremelkedést az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) jelentése is megerősítette, eszerint a receptre kiváltott gyógyszerek fogyasztói árai, a térítési díjak és a tb-támogatás összege is nőtt. Az adatok szerint Budapesten 18 millió, Pest megyében 12 millió doboz felett, a többi megyében 2 és 6 millió dobozszám között váltottak ki támogatott gyógyszert 2015 első fél évében.