Egy brit professzor szerint ennek több oka is van.
Paul Clayton oxfordi orvosprofesszor az IME egészségügyi szaklapnak adott interjújában arról beszélt, hogy az utóbbi időben a következő egészségügyi nehézségekkel néz szembe a modern világ - írja a valasz.hu.
Az elmúlt 10-15 évben megduplázódtak a túlsúly gyakoriságára vonatkozó mutatószámok.
Az időskori elbutulás ma egyre gyakrabban már negyvenéves embereknél jelentkezik. Az Egyesült Államok lakosságának 55 százalékának magas a vérnyomása. Évente három-négy százalékkal nő az allergiások és az asztmások száma. A mai felnőtt generáció tagjainak 15 évvel idősebb a teste, mint amilyen a nagyszüleiknek volt az ő korukban. Csökken az IQ, a rossz táplálkozás akár 15 százalékkal vetheti vissza az intelligenciát. A negyven éven át tárolt minták alapján az látható, hogy a férfiak tesztoszteronszintje 30-40 százalékkal csökkent a két generációval idősebbekhez képest, és emiatt komoly gondok keletkeztek a szexualitás és a termékenység terén.
A társadalom nagyobb része ma szellemi munkát végez, szemben az elődökkel, akik sokat ettek, nem híztak el, mert 10-12 óra kemény fizikai munkát végeztek, pihenésként pedig kertészkedtek. Száz év alatt harmadára csökkent a naponta gyalog megtett mennyiség, e két ok miatt az izomzatunk meg sem közelíti az akkor éltekét.
Túlnyomórészt feldolgozott élelmiszereket fogyasztunk, amivel túl sok zsírt és túl kevés létfontosságú mikrotápanyagot viszünk be a szervezetünkbe. A modern embert egyszerre jellemzi a kövérség és a táplálékhiány, ami krónikus gyulladásokat okoz a szervezetben.
S ha azt mondjuk, hogy vissza szeretnénk szerezni a korábbi magas férfinemihormon szintet, az IQ-t és a karcsúságot, akkor vissza kell térniük a természetes életmódhoz, vagyis sokat mozogni , nem csak sportolni, hanem gyalogolni is, és nem készkajákat enni, hanem zöldségre, gyümölcsre, halra alapozva táplálkozni.
A mozgásukban korlátozottak számára pedig a tudománynak kell új megoldást találni, Paul Clayton ezen dolgozik egy nemzetközi kutatócsapattal közösen.