Már úgy kell beosztani a személyzetet, hogy a problémás műszakokban mindig különösen erős és fizikailag fitt ápolók dolgozzanak.
A Német Kórházszövetség szerint egyre több az egészségügyi személyzetet érő szóbeli és fizikai támadás. A németországi rendelők és klinikák egyre gyakrabban kénytelenek biztonsági intézkedésekhez folyamodni, hogy megvédjék alkalmazottaikat a növekvő verbális és fizikai erőszaktól - írta az economx.hu.
„A kórházaknak az elmúlt években különféle stratégiákat kellett kidolgozniuk alkalmazottaik védelme érdekében. Az önvédelmi tanfolyamoktól kezdve a biztonsági intézkedésekig számos módon kénytelenek védeni orvosaikat és ápolóikat” – nyilatkozta Gerald Gaß, a Német Kórházszövetség (DKG) vezetője a RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) nevű lapnak. Rámutatott, hogy képzett biztonsági személyzetet kell alkalmazniuk például a sürgősségi osztályok várótermeiben, ahol gyakran alakulnak ki feszült helyzetek.
Elfogadhatatlan az is, hogy úgy kell beosztani a személyzetet, hogy a problémás műszakokban mindig különösen erős és fizikailag fitt ápolók dolgozzanak – hangsúlyozta.
Klaus Reinhardt, az Orvosi Kamara elnöke arról számolt be a lapnak, hogy az orvosi kamarák folyamatos képzésekkel támogatják az orvosokat, hogy megfelelően reagálhassanak az agresszív viselkedésre. Néhány kamara speciális kapcsolattartó pontokat is létrehozott, ahol az adott kamara területéről érkező támadások áldozatai jelenthetik az eseteket.
„A kórházi alkalmazottak általában nem harcművészek és nem is az agressziókezelés szakértői. Joguk van ahhoz, hogy fizikai sérülés nélkül végezhessék a munkájukat” – jelentette ki Gaß. Jelezte azt is, hogy különösen a kórházak számára lenne hasznos, ha a biztonsági intézkedéseket megfelelően finanszíroznák. „Ma ugyanis egészében a kórházakra hárulnak a biztonsági szolgáltatások költségei” – mutatott rá.
A két szövetség a többi között egy központi bejelentési rendszer létrehozását szorgalmazza az áldozatok számára, valamint súlyosabb büntetéseket kérnek az elkövetőkre.
Továbbiak a teljes cikkben