A havi 120 és 150 ezer forint közötti közalkalmazotti bérnél nem nehéz jobb ajánlatot találni külföldön.
Miközben a legnépszerűbb felsőoktatási szakok közt van a gyógytornász képzés, s előfordul, hogy három-négyszeres a túljelentkezés rá, egyre több hazai kórházban szembesül azzal beteg: nem akkor kezdheti el a gyógytornát, amikorra előírják neki; itt is létezik ugyanis várólista. Hol hosszabb, hol rövidebb – írja a sonline.hu portálja.
A kérdés aktualitását többek közt az adta, hogy számos médium foglalkozott a témával: több gyógytornászra lenne szükség az állami intézményekben, de létszámstop van érvényben. A gyógytornászok többsége pedig a kórházi létszámstop és a jobb fizetés miatt inkább a magánszektorban talál munkát, de sokakat csábít az ausztriai, németországi vagy angliai magasabb bér.
Annál is inkább, mert a havi 120 és 150 ezer forint közötti közalkalmazotti bérnél nem nehéz jobb ajánlatot találni külföldön, egy diplomás gyógytornásznak átlagosan ugyanis ennyi fizetés jár itthon. Ennek ellenére a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának gyógytornász szakára három-négyszeres a túljelentkezés, a budapesti Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karára tavaly és az idén is 410 pont körül volt a felvételi határ. Magyarországon hat helyen, Budapesten, Szegeden, Debrecenben, Miskolcon, Zalaegerszegen és Pécsett működik gyógytornászképzés.