• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

EBP: 3,3 milliárd a visegrádi szakkórháznak

Regionális hírek Forrás: MTI

Új diagnosztikai tömb is épülhet a főépület nyugati szárnyához kapcsolódva.

A kormány 3,3 milliárd forintos fejlesztési támogatást nyújt a visegrádi Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórháznak az Egészséges Budapest Program keretében - közölte a térség országgyűlési képviselője az egészségügyi intézményben tartott csütörtöki sajtótájékoztatón. Hadházy Sándor elmondta, hogy a fejlesztések egyik állomása Visegrád, ahol egy új diagnosztikai tömb is fel fog épülni a főépület nyugati szárnyához kapcsolódva, ez a földszinten éttermet, az első emeleten pedig kórtermeket foglal majd magában, és egy új portaépület is kialakítanak.

Hozzátette: a fejlesztés fő része a főépületben a konyhaüzem, a földszint és az első emelet egyes részeinek a felújítása. A beruházás 2018-2019-ben kezdődik meg és előreláthatólag 2022-re készül majd el.

Hadházy Sándor beszélt arról is, hogy a 2017-es költségvetésből a kormány forrást biztosított az intézmény ellátásának további bővítésére, orvostechnológiai eszközök vásárlására. Sikerült beszerezni egy endoszkópos tornyot, két kar- és lábtornáztató, négy csípő- és térdízület-mozgató, valamint két vállízület-mozgató készüléket, emellett az épület energetikai megújítására 50 millió forint áll még rendelkezésre - fűzte hozzá.

Kitért arra is, hogy uniós forrásokból sikerült fejleszteni a járóbeteg-ellátásban fontos szerepet betöltő Szentendre Város Egészségügyi Intézményeit is, ahol a 16 szakrendelést 37-re bővítették.

Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár arról beszélt, ezekből a fejlesztésekből is látható, hogy a kormány komolyan gondolja, amit tavaly megígért, hogy ha a gazdaság lehetővé teszi, elkezdi a központi régiók egészségügyi intézményeinek fejlesztését; ez most meg is történik és egy teljes régiót zárkóztatnak fel. Vidéken ez a fejlesztés már megtörtént, az elmúlt időszakban 77 kórházat újítottak fel - fűzte hozzá az államtitkár.

Huszár Sándor főigazgató bemutatta a százéves visegrádi egészségügyi intézményt, és a rehabilitáció fontosságát hangsúlyozta, rámutatva arra: ha ez jól működik, akkor a várólisták csökkentését is eredményezheti.