A rendszer segítségével kiszűrhetők lesznek a párhuzamosságok, és egyszerűsödik a betegút.
November elsejétől az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) nevű e-egészségügyi rendszer összekapcsolja a közfinanszírozott egészségügyi ellátás szereplőit. A változás az egészségügyi intézményeknek és a betegeknek is hasznos – írja a veol.hu.
A betegek adatait eddig az egészségügyi ellátás szereplői a háziorvosoktól a szakrendelőkön és a kórházakon át a gyógyszertárakig saját maguk vezették, sok esetben egymástól eltérő felületeken, míg novembertől ezek a rendszerek adatokat szolgáltatnak egymásnak – foglalta össze a változtatás lényegét Dávid Gyula, a Csolnoky Ferenc Kórház megbízott főigazgatója. Az egyes szereplők továbbra is azokat a rendszereket használják, mint eddig, viszont az ott keletkezett adatokat az EESZT elérhetővé teszi a betegek – akik az ügyfélkapun keresztül belépve a Lakossági Portálon láthatják azokat – és az alapellátás többi szereplője számára.
A kórház tavasz óta az ország néhány intézményének egyikeként részt vesz az előkészítő pilot programban. A központi adattárolás valamennyi szereplőnek előnyös, szögezte le Dávid Gyula megbízott főigazgató. A rendszer segítségével például kiszűrhetők lesznek a párhuzamosságok, és egyszerűsödik a betegút: novembertől az alapellátásban nem fordulhat elő, hogy valakinek több helyen felírják ugyanazt a receptet, vagy több helyen ugyanolyan CT-vizsgálatot végeznek el. Eddig ezeket a párhuzamosságokat csak utólag lehetett ellenőrizni.
További részletek a weboldalon.