Az idei félév statisztikája szerint még nincs értékelhető apadás az elvándorlás szintjében.
– A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnökeként a legfontosabb feladatom, hogy a hazai orvostársadalom és az egészségügy, a gyógyító munka fenntarthatósága érdekében kérjem a kormányt, a következő négy évben is folytassa az idén újból elkezdett praxistámogatást – mondta el a kisalföld-hu-nak adott interjúban dr. Éger István, aki peresztegi háziorvos és a soproni mentőszolgálat munkatársa is.
– A bérfelzárkóztatásnak csak akkor van igazi hatása, ha az intézkedések évről évre folyamatosak, ezért a folytonosságot és a kiszámíthatóságot kérjük a kormányzattól. Jelen pillanatban ott tartunk, hogy ahányan végeznek az orvosi egyetemeken, annyian elmennek az országból. Emiatt a hétezer háziorvosi praxisból közel háromszáz betöltetlen. Az alapellátásban legalább kétezer orvos a nyugdíjkorhatár felett dolgozik.
A mi megyénkben is praktizál olyan, aki már 79 éves. Belső orvoshiánnyal küzdünk, idős, megfáradt orvosi karral nem lehet megfelelni a minőségi alapellátás feltételeinek. A szakmát feszítő kérdésekről folyamatosan tárgyalunk a kormánnyal. Nagyon bízunk abban, hogy érveink meghallgatásra találnak és így nem megy csődbe a magyar egészségügy.
Átadja a praxisát
Dr. Éger István válláról november elsejével lekerül a peresztegi körzeti háziorvosi praxis menedzselésének gondja, azt dr. Bártfai Zoltán, öt szakvizsgával rendelkező orvos veszi át tőle. A Magyar Orvosi Kamara elnöke kiemelte, a betegellátásból nem száll ki, és vallja: a gyógyító munka hétköznapi gyakorlása által lehet csak szembesülni a felvetődő problémákkal, hogy hiteles és korrekt szakmapolitikát építsenek az orvostársadalom – és a betegek – érdekében.