Ellehetetleníti a jogszabály a tiltakozások lehetőségét.
Mint ismeretes az egészségügyről szóló törvényt pénteken módosították a vízi közmű törvénnyel, így a szövegben katasztrófa helyett egészségügyi válsághelyzet szerepel. Az államtitkárság véleménye szerint csak formalitásról van szó, a Magyar Orvosok Szövetségének viszont az a véleménye, el akarják lehetetleníteni a tiltakozó akciókat - írja a HVG Online.
Az InfoRádiónak úgy nyilatkozott a Magyar Orvosi Kamara elnöke: valamennyire a MOSZ akcióját is ellehetetleníti a jogszabályváltozás, ám a rezidens szövetség által kezdeményezett akciókat méginkább. Éger István úgy véli, a szlovák helyzethez annyiban hasonlít a mostani, hogy a rendszerre olyan szabályokat „erőltetnek" rá, amelyek nem titkolt célja, hogy egy esetleges tömeges felmondás bekövetkeztekor, jogi felhatalmazás mentén a hatóságok az orvosokkal szemben kényszerítőleg járhassanak el. Éger István úgy gondolja, ez a jogszabály nem alkalmas az önként vállalt túlmunka megtagadására, mert egyénekhez kötött jogról van szó, és ha több ezren is megtagadják a túlórázást, ilyen sok embert nem lehet megbüntetni.
A MOSZ jogi szakértőjének módosító javaslata Éger István birtokában van. Azonban a MOK elnöke nem fűz hozzá nagy reményeket, hogy a törvényt vissza lehetne „finomítani". Meglátása szerint ugyanis a törvényben szereplő fogalmak, és a mögéjük tartozó hatósági lehetőségek változtatása olyan „játéktér" a hatalom számára, amivel könnyedén támadhatja a rezidenseket.