A legnépszerűbb továbbra is a mentőtisztképzés, amit a szülésznő és a védőnő szakok követnek.
Számos változás történt a felsőoktatás színterén az utóbbi néhány hétben. Az egyik, hogy az adott intézmény dönti majd el, hogy a felvételi pontrendszerben miként számítja be a középfokú nyelvvizsgát, illetve kér -e nyelvismeretet igazoló dokumentumot a diplomához. A rendszer a 2024-es őszi szemeszterben lép hatályba. Erről is kérdezte a szon.hu dr. Sárváry Attilát, a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának oktatási dékánhelyettesét.
Július közepéig az általános felvételi eljárásban 352 hallgató jutott be az intézménybe, további 101 hallgató adta be jelentkezési lapját a pótfelvételin, ahonnan további 40-50 hallgató kerülhet be az állami ösztöndíjas helyekre.
– Szeretnénk, ha a pótfelvételi eljárás során tovább emelkedne a hallgatói létszámunk, ugyanis az idei jelentkezési szám a tavalyihoz hasonlóan alakul, de elmarad az előző 5 év átlagától – mondta el az oktatási dékánhelyettes. Hozzáfűzte, a legnépszerűbb képzés továbbra is a mentőtisztképzés, amit a szülésznő és a védőnő szakok követnek. A pótfelvételi adatokból is ugyanez a sorrend rajzolódik ki, hozzá kell tenni, hogy az összes induló szakra érkezett jelentkezés.
A ponthatárok az idén valamivel magasabbak voltak, mint az előző évben, s nem volt olyan szak, ahol a minimális pontszám (280 pont) lett volna a ponthatár.
Levelező tagozaton a nyíregyházi mellett Szolnokon is indítják a védőnő és az ápoló képzést. Szükség is van rá, hiszen az egészségügyi szakmákban elöregszik a korfa, s jelenleg kevesebb ezeken a szakokon tanuló fiatal, mint amennyi a nyugdíjba vonuló szakember. Márpedig ezen a területen biztosan el tudnak helyezkedni a végzősök. További részletek és a jövő tervei a teljes cikkben