Új fogalommal barátkozhatunk az egészségügyben, az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT).
Uniós forrásból elkészült az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT), amely fejlesztői szerint nagyobb betegbiztonságot, az adminisztrációs terhek csökkentését eredményezi, illetve ezen keresztül lehet majd kiállítani az e-beutalókat és az e-recepteket is. Az éles pilot program február közepén indult. Mit jelent valójában az EESZT, hogyan működik, mire lehet és mire érdemes használni, kell-e aggódnunk az adataink kezelése miatt? A napi.hu lépésről lépésrevégig vette a teendőket az EESZT fenntartási és üzemeltetési főosztályvezetője, Szabó Bálint segítségével.
A projekt vezetői állítják, hogy nagyobb betegbiztonságot és kevesebb adminisztrációt jelent az EESZT működése, az egészségügyi dolgozók általi használata pedig nem okozhat gondot annak, aki eddig is használta a saját informatikai rendszerét. Plusz hardver nem kell hozzá, néhány hónapos informatikai fejlesztés azonban igen, amit időben el kell kezdeni fejleszteni, hogy a novemberi teljes körű indulásra mindenki készen álljon.
A rendszergazdák nagy része már felvette a kapcsolatot az EESZT-t fejlesztőkkel - a kórházi rendszerek 69, a patikai rendszerek 85, a háziorvosi rendszerek 72 százaléka augusztusra készen áll a csatlakozásra, a többieknek azonban mielőbb fel kell venni a kapcsolatot a fejlesztőkkel illetve tanulmányozni az e-egeszsegugy.gov.hu honlapot a zökkenőmentes novemberi indulás érdekében. Lépésről lépésre itt