Az otthoni egészségügyi tesztelés globális piaca 2025-ben várhatóan 7,789 milliárd dollár lesz, és 2035-re eléri a 11,878 milliárd dollárt.
A technológia fejlődésével az egészségügyi gyorstesztek mellett olyan eszközök is elérhetők, mint az okosmérlegek, okosvécék, amelyek vizsgálják az ember testösszetételét és legfontosabb laborértékeit. Az otthoni tesztelés piacának növekedése több fontos tényezőre is visszavezethető. A globális egészségügyi rendszerek átalakulása, a technológiai innováció és a fogyasztói preferenciák változása egyaránt hozzájárulnak ehhez a jelentős piaci bővüléshez, írja a magyarnemzet.hu.
A Covid–19 járvány alatt az egészségügyi gyorstesztek berobbanása alapjaiban változtatta meg az egészségügyi önellenőrzés kultúráját. Bár a világjárvány lecsengett, az egészségügyi tudatosság növekedése és az öntesztelési lehetőségek bővülése nyomán egyre nagyobb kereslet mutatkozik a gyorstesztek és okoseszközök iránt, egyre többet vásárolunk idehaza is ezekből.
gyorstesztek egyre népszerűbbek, szívesen vásárolja ezeket a lakosság, különösen a kombinált légúti fertőzések, influenza, vastagbélrák, terhességi és a szexuális úton terjedő betegségek kimutatására szolgáló teszteket. Ezek mellett nagy üzleti sikert jelentenek az alvásproblémákat kezelni képes okosgyűrűk és a fitneszórák. Míg néhány éve az öndiagnosztikai tesztek főként online voltak elérhetők, ma már számos drogéria- és patikahálózat kínálja őket, amelyek stratégiai eszközként is tartják azokat.
A Future Market Insights jelentése szerint az otthoni tesztelés globális piaca 2025-ben várhatóan 7,789 milliárd dollár lesz, és 2035-re eléri a 11,878 milliárd dollárt, ami 4,8 százalékos éves átlagos növekedési ütemet jelent a 2025 és 2035 közötti időszakban. A NewsNation Now beszámolója alapján az otthoni tesztelés üzletága gyors növekedést mutatott, egyes vállalatok akár négyszáz százalékos növekedést is tapasztaltak az elmúlt évben. Az otthoni tesztelés piacának növekedése több fontos tényezőre is visszavezethető. A globális egészségügyi rendszerek átalakulása, a technológiai innováció és a fogyasztói preferenciák változása egyaránt hozzájárulnak ehhez a jelentős piaci bővüléshez. Az elmúlt évek egészségügyi kihívásai:
különösen a Covid–19-pandémia,
az emelkedő magán egészségügyi díjak
a várólisták felgyorsították az otthoni diagnosztikai eszközök és tesztek iránti keresletet.
A teljes információ a cikkben.