Átlagban 4 óra 46 percet, tehát egy nap ötödét töltik a televízió előtt a magyarok.
A békéscsabai klinikai gyermekpszichológus szerint a készülék sokak számára csupán háttérzaj. Szabó Anna hozzátette azt is, a készülék a mindennapi élet részévé vált, s mivel passzív tévénézésről van szó, már nem is tűnik olyan soknak az a közel öt óra, amit a Nielsen felmérése szerint egyébként a képernyő előtt tölt egy átlag magyar – írja a beol.hu portálja.
Hasznos információkkal is szolgálhat a televízió, sokan ugyanis csak onnan értesülnek az aznapi legfontosabb eseményekről. Ha pedig valaki ismeretterjesztő csatornákat néz, akkor még a tudását is frissíti, bővíti – folytatta Szabó Anna, aki azonban hozzátette azt is, a gyerekek reggel, óvodába vagy iskolába indulás előtt ne nézzenek tévét. Fontos emellett a szülői kontroll, felügyelet nélkül se tévézzenek. Bizonyos életkorban ugyanis nagyon szuggesztívek a filmek, a kicsikben így könnyedén összekavarodik a képzelet és a valóság.
Egyszerűbb bekapcsolni a tévét, ami egyfajta ajándékká vált a kicsiknek, ha végeztek valamivel. Persze nem egyszerű más alternatívát találni, ugyanis legtöbbször a felnőttek is ezt a mintát sajátították el. Fontos lenne más elfoglaltságot találni, amivel a szabadidőt a szülők és a gyermekek együtt eltölthetik, és még pénzbe sem kerül – jegyezte meg Szabó Anna.