Számtalan jogcímen hivatalos fizetésének több mint négyszeresét, azaz 39 millió forintot vett fel 11 hónap alatt.
Egy 2020-as feljelentés alapján nyomozást rendelt el a BRFK egy helyettes egészségügyi államtitkár korrupciós ügyében. A Mi Hazánk alelnöke Novák Előd és akkori újbudai önkormányzati képviselője közérdekű adatigényléssel tárta fel, hogy számtalan jogcímen hivatalos fizetésének több mint négyszeresét, azaz 39 millió forintot vett fel 11 hónap alatt Kóti Tamás - írja a magyarjelen.hu.
...
Kóti Tamás 2021. január 1-től az egészségügyi gazdálkodásért felelős helyettes államtitkár lett. Hiába tiltakozott ez ellen a Mi Hazánk politikusa, aki 2020 decemberében már feljelentést tett Kóti ellen. Ezután a BRFK Korrupciós és Gazdasági Bűnözés elleni Főosztálya a feljelentés alapján kihallgatásra hívta Novák Elődöt, majd elrendelték a nyomozást. (azóta a kormányzat számára kellemetlen „Korrupciós” szót törölték a nevükből). Ugyan február végén leváltották a helyettes államtitkári pozíciójáról Kótit, de az elszámoltatása a mai napig nem történt meg.
...
2019-ben Kóti Tamás munkabére elvileg csak 750 ezer forint volt , de ennek végül több mint négyszeresét fizették ki neki - a lap szerint - átláthatatlanul. Prémium, természetbeni juttatás, SZÉP-kártya, iskolakezdési támogatás jogcímen, és végkielégítésként, mely ellen csak Novák tiltakozott a képviselőtestületben, az összes többi párt megszavazta, pedig választási ciklusra szóló, határozott idejű megbízásnál nem járna végkielégítés.
A lap szerint a cégvezető képes volt önmaga főnökeként szabadságmegváltásként is több milliót felvenni egy év alatt, pedig valójában sokat hiányozhatott, hiszen álláshalmozó volt: a szakrendelő főigazgatója a fizetése mellé önmagával „projektvezetésre” is szerződött 5 évre úgy, hogy a pofátlan szerződés későbbi felmondása esetén is ki kell fizetni a több mint tízmilliós megbízási díjat.
További részletek a cikkben.
Helyreigazítás
"A 2024. 04. 03-i lapszemlében a Dr. Kóti Tamást érintő, a magyarjelen.hu nyomán leközölt cikkismertetőnk (Egy helyettes egészségügyi államtitkár 40 milliót vett fel) téves információkat tartalmazott.
A Novák Elődhöz köthető magyarjelen.hu cikk tartalmazza az ügyben eljáró Budapesti Rendőrfőkapitányság eljárást megszüntető határozatának linkjét, mely megállapítja, hogy a nyomozást megszüntették, mivel a rendelkezésre álló adatok, illetve bizonyítási eszközök alapján nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése. A DK és a MI Hazánk pártoksemjmilyen korrupciós vádja nem állta meg a helyét, az ügyet az eljáró nyomozóhatóság lezárta, ezért bármilyen elszámoltatást lebegtetni hamis képet kelt.
Dr. Kóti Tamás közölte, hogy a 2019-es önkormányzati választásokat követő egy hónapon belül az 5 éves vezetői kinevezését a harmadik évben az új, DK-s önkormányzati vezetés felbontotta, annak a tudatában, hogy az, szerződés szerint, egy éves távolléti díj megfizetésével jár. Tehát a kritizált kifizetések mértéke az elbocsátásával és a végkielégítésével függnek össze. A lapszemle azt is tévesen sugallta, hogy a kifizetéseknek bármilyen köze lenne a másfél évvel későbbi, helyettes államtitkári pozíciójához.
Szerkesztőségünk ezúton elnézést kér Dr. Kóti Tamástól, hogy hírportáluk az ellenőrizetlen, valótlan tényeket, sugalmazásokat hamis képet keltően közölte le. Sajnáljuk a téves információk közzétételét".