A tiltakozók egyértelműen az orvos- és ápolóhiánnyal magyarázták, hogy a gyerekeken csattan az ostor.
Békéscsabán az ellen tiltakoztak, hogy a helyi kórház gyerekosztálya hétvégenként megszűnik létezni - írja a magyarnarancs.hu.
Néhány nappal ezelőtt beszámoltunk arról, hogy szeptember elsejétől átmenetileg átszervezik „az intézményen belüli betegutakat” a Békés Vármegyei Központi Kórház csecsemő- és gyermekgyógyászati osztályának gyulai és békéscsabai telephelyein. Az erről szóló bejelentést az ország negyedik legnagyobb gyógyítóintézményének főigazgató főorvosa, Becsei László tette.
Ennek értelmében a békéscsabai dr. Réthy Pál tagkórház gyermekgyógyászatáról péntekenként 16 órakor hazaküldik a hétvégére azokat a betegeket, akiket az egészségi állapotuk alapján haza lehet küldeni. Hétfő reggel 8 órára kell visszahozni őket az intézménybe. Ahogy az erről szóló közlemény fogalmazott: „A békéscsabai részlegen péntek 16 órától hétfő reggel 8 óráig gyermekgyógyászati fekvőbeteg-ellátás nem lesz.”
Mindez jókora felháborodást okozott az 55 ezres békési megyeszékhelyen, elképesztő kommentáradat indult meg a legnagyobb közösségi oldal békéscsabai csoportjaiban, ennek révén a Nép Pártján Mozgalom helyi koordinátorai és aktivistái kedd délutánra demonstrációt hirdettek a békéscsabai kórház főbejárata elé, élőláncos tiltakozást szervezve a rendelkezés ellen. Az eseményre a vártnál kevesebben, mintegy negyvenen jöttek el, köztük a legtöbben nagyszülők voltak, akik unokájuk helybeli ellátásáért aggódtak. Amikor azt kérdeztük tőlük, hol vannak a fiatal és középkorú szülők, akkor a legtöbben azt mondták, éppen gyermekeikért mennek az iskolába. „Legközelebb nem délután 4 órára kellene szervezni ilyen akciót” – fogalmazta meg kritikájukat egyikük.
„Az ügyben az illetékes egészségügyi államtitkárság összevissza beszél. Hol azt mondja, nincs orvoshiány, hol elismeri ezt, de hozzáteszi, mindez csak ideiglenes” – mondta demonstráción felszólaló Csonki Dávid, az elenzéki párt megyei koordinátora. A közösségi oldalakon és a helyszínen tiltakozók egyértelműen az orvos- és ápolóhiánnyal magyarázták, hogy vélekedésük szerint a gyerekeken csattan az ostor. Egyben jókora hazugságnak tartják, hogy mindezt „a betegutak racionalizálásának” nevezik.
További részletek a cikkben.