A Debreceni Egyetem tudományos és innovációs parkját, a Science Parkot érintően jelenleg hat komolyabb beruházás van folyamatban.
Nemzeti Gyártó–Kutató–Oktató Középüzem néven épül új komplexum Debrecenben; a tervek szerint 2023-ban adják át, és egyedülálló lesz Európában, mert itt a gyógyszergyártás teljes vertikumában tapasztalatot szerezhetnek az egyetemi hallgatók - tudósított a projektnyitóról a haon.hu.
A tervezett épületkomplexum földszintjén két, gyógyszer és étrendkiegészítő termékek gyártására alkalmas üzem kap helyet, míg az emeleteken a Gyógyszertudományi Kar (GYK) tanszékei, oktatóhelyiségek, előadótermek, a gyógyszerfejlesztő laboratórium lesz – ismertette dr. Bácskay Ildikó Katalin, a GYK oktatási dékánhelyettese, az Egészségipari Intézet igazgatója. Megjegyezte, a 2003-ban alakult GYK-nak eddig nem volt saját épülete.
– A gyógyszerellátás biztonsága szempontjából kifejezetten előnye az üzemnek hogy gyors reagálású lesz; gyorsan tud termékek között átállni, egyébként főként szilárd gyógyszerformát, tablettát, kapszulát fog előállítani. Az étrendkiegészítő-gyártás azért fontos, mert ma fokozott a bizalom a növényi hatóanyagú szerek iránt. Erre vonatkozóan az egyetemen rendkívül intenzív kutatások folynak, többek közt van egy görögszénaalapú kapszulánk, mely ugrásra kész, akár az új üzemben gyártható – árulta el Bácskay Ildikó.
A Debreceni Egyetem (DE) tudományos és innovációs parkját, a Science Parkot érintően jelenleg hat komolyabb beruházás van folyamatban. Az első az Innovációs Központ, ami rövidesen elkészül. A többi öt építése idén indul; a PILOT Oltóanyag Üzem, a Nemzeti Koronavírus-Oltóanyaggyár, a Nemzeti Oltóanyaggyár és a járműmérnökképzést szolgáló járműlabor, továbbá a szóban forgó Nemzeti Gyártó–Kutató–Oktató Középüzem és Gyógyszertudományi Kar kivitelezése – számolt be róla Bács Zoltán, a DE kancellárja.