A sereghajtók között Magyarország azon a listán, amelyen a gyerekek egészségügyi ellátáshoz jutását mérték.
Az Eurostat most közzétett felmérése szerint az Európai Unióban élő gyerekek 3,6 százaléka nem jut egészségügyi ellátáshoz. Adataik szerint Lengyelországban volt a legrosszabb a helyzet, de Magyarország is a négy utolsó tagállam között van ebben az összevetésben - írja az index.hu.
Az Európai Unióban élő 16 év alatti gyermekek 3,6 százaléka nem kapott egészségügyi ellátást, amikor szüksége lett volna rá – derült ki az Eurostat 2021-es felméréséből. A régióban ötévente közölnek adatokat a gyermekek egészségügyi ellátásáról, a legutóbbi 2017-es adatgyűjtéshez képest 2 százalékponttal romlott a helyzet.
Az egyszülős családokban magasabb volt ez az érték, általánosságban az ilyen háztartásban élő gyerekek 5,3 százaléka nem jutott orvoshoz, míg a kétszülősöknél ez 3,4 százalék volt.
Az EU tagállamai között Lengyelországban volt a legrosszabb a helyzet, a gyerekek 7,3 százaléka nem került kórházba, szakrendelőbe, mikor rászorult volna, Lettországban 6,4 százalékuk volt ilyen helyzetben, ezt Magyarország és Románia követi 4,7 százalékkal, ezután Spanyolország jön 4,6 százalékkal.