• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egyre több férőhely van a bölcsődékben

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

Csak az idei év első fél évében több száz férőhellyel bővült a bölcsődék és a családi napközik kapacitása.

Az utóbbiak férőhelyszáma az utóbbi hét évben tizenegyszeresére nőtt. Idén január 1. és július 18. között újabb 381 bölcsődei és 261 családi napközis férőhelyet adtak át az országban, így összesen több mint 640 férőhellyel bővült a kisgyermekek napközbeni ellátását végző intézmények kapacitása. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának családügyért felelős államtitkársága szerint a következő hat évben is elsőbbséget élvez majd a kisgyermekek ellátásának további célzott fejlesztése. A tárca becslései szerint több mint húszezer kismama élhet a gyed extra lehetőségével – értesült a Magyar Nemzet.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szakállamtitkársága közölte azt is: a fejlesztések nem állnak le, a 2014– 2020-as akcióterv időszakában is prioritás lesz az ilyen intézmények célzott fejlesztése.

Az államtitkárság válaszából kiderült, hogy az elmúlt években férőhelybővítéseknek köszönhetően folyamatosan csökkent a korábban helyhiány miatt elutasított gyermekek száma: míg 2011-ben még 4167 gyermek felvételi kérelmének nem tudtak eleget tenni, 2012-ben már csak 2511-an kerültek a fel nem vettek listájára, 2013-ban pedig mindössze 2153 gyerek felvételét kellett elutasítani, vagyis két év alatt csaknem felére csökkent a fel nem vett gyermekek száma. Hozzátették: ez év végéig még jelentős férőhelyfejlesztés várható az Új Széchenyi-terv keretében, így négy év alatt 20 százalékkal bővül a férőhelyek száma, ami jelentős fejlesztést jelent a kisgyermek napközbeni ellátásában, emellett komoly előrelépés a foglalkoztatás tekintetében is, hiszen több gondozónőt és dadát alkalmaznak, mint korábban.

A bölcsődei ellátás bővítése mellett a családügyi államtitkárság megemlíti a családi napközik térhódítását is. Ez utóbbi intézmények száma évről évre dinamikusan emelkedik, a KSH előzetes adatai alapján szerint 2013 végén már 1154 szolgáltatás működött 7419 férőhellyel, vagyis 2007. évi adatokhoz képest a tizenegyszeresére nőtt a családi napközik száma és kapacitása.