Olyan orvos kollégákat sikerült megnyernem, akik egytől-egyig a szakma elhívatott és kiválóan felkészült képviselői.
Országos hírnévnek örvendő professzorokból, gyakorlott szakorvosokból és pályakezdő orvosokból, mellettük orvostanhallgatókból és ápolókból, valamint szépszámú önkéntesből áll majd a 2017-es FINA Világbajnokság 500 fős magyar orvos-egészségügyi csapata, de hozzájuk hasonlóan az Országos Mentőszolgálat és a Vízi mentők Szakszolgálatának munkatársaira, valamint a Magyar Anti-dopping Csoport ellenőreire is nehéz vizsga vár majd az idehaza rekordméretűnek számító sporteseményén. Erre világított rá a Telekom Sporthír Szolgálatnak nyilatkozó dr. Merkely Béla orvosprofesszor, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikájának igazgatója.
A 2017-es feladatok megoldására már most szervezetten készülő egészségügyi csoport vezetője nem titkolja, hogy csak a kazanyi világbajnokságon tett látogatása után jött rá, hogy milyen hatalmas irányítói feladat teljesítését vállalta magára - idézte a hosszabbítás.hu.
„Nekünk nem lesz lehetőségünk olyan poliklinika kialakítására, mint amivel a kazanyiak az „olimpiai falujukban" büszkélkedhettek, tervezzük viszont a Korányi Klinika tömbjében, és annak új szárnyában egy speciális világbajnoki sürgősségi központ megszervezését. Háttérkórházaink közé tartozik majd a Semmelweis Egyetem valamennyi klinikája és a Semmelweis Egyetem Oktató kórháza, ismertebb nevén az Uzsoki. Kiemelt szerepet kap majd a vezetésem alatt álló Városmajori Klinika, de az úszósport jellegéből fakadóan az egyetem Mária utcai szemklinikájának is számos páciens fogadására kell felkészülnie. Jelentős beruházással legkevesebb két versenyszínhelyen világszínvonalú fizioterápiás kezelőközpont kialakítására lesz szükség, de a beszerzett eszközöket a világbajnokság után a magyar sportegészségügy szolgálatába lehet majd állítani."
A Szervező Bizottság ülésén az is elhangzott, hogy nagy erőkkel, így legkevesebb 27 rohamkocsival vonul majd fel az Országos Mentőszolgálat, amelynek várhatóan alternatív intézmények mentőautóit is be kell vonnia a szolgálatba. Tekintettel a nyílt vízi úszókra, még inkább pedig a 27 méteres magasságból a Duna vízébe „csobbanó" óriás toronyugrókra, és a rájuk leselkedő veszélyekre, ezúttal sem hiányoznak majd az orvos-egészségügyi csoportból a jól felszerelt vízi-mentők, valamint a búvárok sem...