A hologramok teljesen élethűek, belső felépítésük is pontosan egyezik a hús-vér emberével.
A HoloScenarios rendszerében a medikusok egy speciális szemüvegen keresztül láthatják egymást és a virtuális beteget, akit több modulban, különböző állapotokban kell kezelniük - írja a szeretlekmagyarorszag.hu.
Úttörő technika segít az orvostanhallgatóknak a gyakorlatban a cambridge-i Addenbrooke’s Kórházban: holografikus betegeket vizsgálhatnak meg és láthatnak el. Ez egy új, HoloScenarios nevű, úgynevezett vegyes valóságot létrehozó rendszernek köszönhető, amely élethű hologramokat vetít a valóságba.
A technológiát a Cambridge-i Egyetem, az intézmény kórházainak közös alapítványa és a Los Angeles-i székhelyű GigXR technológiai vállalat fejlesztette ki. A cél az volt, hogy az orvostanhallgatók egy rugalmasabb és költséghatékonyabb képzést kapjanak a hagyományos szimulációnál, amely több erőforrást és költséget igényel.
A HoloScenarios által kreált vegyes valóságot a medikusok egy speciális szemüvegen keresztül láthatják. A vegyes valóság különlegessége az, hogy a virtuális elemek mellett egymást is látják. A hologramok teljesen élethűek, belső felépítésük is pontosan egyezik a hús-vér emberével. Több modult is lehet alkalmazni a gyakorlás során, az egyikben például a beteg asztmás, aki anafilaxiás sokkot, majd tüdőembóliát és tüdőgyulladást kap.
A fejlesztők szerint a HoloScenarios drasztikus előrelépést jelent az orvosképzésben. A cél az, hogy a világ minden táján hozzáférhessenek majd a medikusok, hogy minél valósághűbb körülmények között tanulhassanak.