• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ellentétes álláspontok a magánbiztosítók ügyében

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

Réthelyi Miklós szerint azt kell megnézni, milyen előnyöket lehet belőle kihozni.

Nem szükséges újabb módosítással „visszacsinálni" a már megváltoztatott jogszabályt - nyilatkozta az egészségügyben a magánbiztosítók térnyerését lehetővé tevő döntésről a nemzeti erőforrás miniszter. Réthelyi Miklós szerint inkább azt kell megnézni, milyen előnyöket lehet belőle kihozni. Hangsúlyozta azt is, ez nem új elem a rendszerben, hanem inkább csak „ki lett emelve". Hozzátette azonban, a módosítás „nem az ő oldalukról jött", most nézik meg, hogyan is lehetett, hogy egy egészségügyet érintő javaslatról nem egyeztettek velük.

Réthelyi Miklós és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter között egyébként még nem kezdődtek meg a tárgyalások az érintett módosításról, amely - Réthelyi megfogalmazása szerint - általuk nem egészen szorgalmazott megerősítést adhat a magánbiztosítóknak. Az ő céljuk egy kiegyenlített, kockázatközösséget vállaló, jól működő rendszer, ami ugyan nem zárja ki kiegészítésként a magánbiztosítókat sem - mondta a miniszter.

Szócska Miklós egészségügyi államtitkár tegnap a parlamentben az LMP-s Szilágyi László kérdésére leszögezte, az érintett módosítás szakmai előkészítésébe vagy az egyeztetésbe nem vonták be. Megfogalmazása szerint a tárgyalások hiányát „hatékonyan számon kívánja kérni a rendszeren". Jelenleg tájékozódik az ügyben, s eddig azt a választ kapta, hogy ez egy „körülírt, financiális korlátok közé szorított egészségipari fejlesztésnek kíván teret nyitni, amely mindenképpen korlátozott volumenű".

Az államtitkár hangsúlyozta, a magyar egészségügyi rendszer jövőjét illetően a skandináv, és nem a dél-amerikai modell lebeg a szeme előtt, így a szolidáris, kockázatközösségen alapuló egészségügy híve. A Nemzetgazdasági Minisztériumnál közölték, ez csak egy új, adómentes juttatási lehetőség, és nem az egészségügy finanszírozásának „új modellje". A lakosság ugyanis jelenleg sem elhanyagolható összegben vásárol olyan egészségügyi szolgáltatásokat, amelyeket a társadalombiztosítás nem vagy csak részben finanszíroz. Olyanok is vannak, akik erre tudatosan készülnek, ezért önkéntes kölcsönös egészségpénztárba lépnek be, vagy üzleti biztosítást kötnek. A minisztérium leszögezte, a betegségbiztosításokra vonatkozó törvénymódosítás hangsúlyozott célja, hogy sikerüljön bevonni a munkáltatókat az egészségügyi szolgáltatások finanszírozásába.