• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Először az alternatívokban bízott a leukémiás blogger

Lapszemle Forrás: nol.hu

Leukémiásan, káromkodva tesz meg mindent a beteg gyerekekért a szentendrei férfi.


Élet vagy halál? – kérdezték orvosai Hankó Pétertől. A válaszról és következményeiről szól Hangya Peti szókimondó blogja, a leOKémia.

Egy újabb komoly feladatra kaptam ma megbízást. Kézen kell fognom a kis feleségem, és el kell mennem óvodába az unokákért." Ezzel a furcsa mondattal kezdte el a blogolást Hankó Péter, alias Hangya Peti idén február 26-án. Első hallásra nem nagy ügy, csakhogy a lánya 13, a fia pedig még csak 8 éves. A leendő unokákért elmenni az óvodába igazán távoli cél.

A 47 éves, kétgyerekes szentendrei családapa a leOKémia blog indításának napján vonult kórházba, ahol egy hónapig látták vendégül „egy déli fekvésű Szent László-szigeteki apartmanban". A leukémia gyanúja tavaly áprilisban merült fel, de Hankó akkor még az alternatív gyógyászatban bízott – olvasható a nol.hu portálján.

Amikor elkezdtem írni a blogot, voltak, akik azzal jöttek, hogy milyen jól kitaláltam magamnak ezt, mert így kiírhatom magamból az egészet. De én nem terápiát akartam csinálni, az nagyon hollywoodi lenne, egyszerűen csak szórakoztattam magamat és az embereket" – vallja be Hangya Peti, aki bár marketing- és PR-szakember, a saját oldalát mégsem reklámozta.

Csak az ismerősöket hívta meg az olvasásra, mert ezzel a coming outnak is beillő első bejegyzéssel akarta megúszni, hogy napokig folyamatosan a telefonjáért kelljen kapkodnia – kevesen tudtak ugyanis a leukémiájáról. Azért heteken belül kiderült, hogy a szabadszájú, életigenlő, bevallottan infantilis stílusban írt internetes napló mégiscsak egyféle gyógyszer, és nem csak a szerzője számára. Az első köszönőlevelet négy bejegyzés után kapta egy másik leukémiás betegtől, egy hónap múlva pedig meghirdette az első „klikkgyűjtő" játékot.
Péter ötlete az volt, hogy ha eléri az 50 ezer oldalletöltést, forintosítja, és ebből az összegből vesz néhány játékot a „szemközt lakó kis kopasz kollégáknak", azaz a Szent László Kórház gyermekhematológiai és őssejt-transzplantációs osztálya betegeinek. A célt napokon belül túlteljesítették.

További részletek a portálon olvashatók!