• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elrettentő kampány a drogpolitika helyett

Lapszemle Forrás: nepszava.hu

A Fidesz-kormány nemrég támogatta, ma elutasítja az ártalomcsökkentést a drogprevencióban, s csaknem kétmilliárdból szervez elrettentő kampányt.

Totális félreértése a hatékony drogpolitikának a kormány terve, amelyben - fittyet hányva a szakmai véleményekre - az elrettentés eszközéhez nyúlnak, hogy megóvják a fiatalokat a kábítószerektől - írta a népszava.huRétvári Bence a minap bejelentette: a Legyen más a szenvedélyed! 2. című projekt keretében 1,9 milliárd forintot fordítanak a gyermekotthonban élő fiatalok droghasználatának megelőzésére. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára arról is beszélt, a "liberális kormányzatokkal szemben" ők nem az ártalomcsökkentésben, hanem a felépülésközpontú megközelítésben, a szermentes életben hisznek.

Rétvári hangsúlyozta, a gyermekotthonokban "tájékoztató vagy elrettentő kampányokkal" hívják majd fel a fiatalok figyelmét arra, milyen veszélyek leselkednek azokra, akik kábítószerhez nyúlnak. Holott szakértők már évek óta hangsúlyozzák, hogy az elrettentés nem hatékony, sőt a leginkább veszélyeztetett kamaszkorúak körében akár a céllal ellentétes hatása is lehet.

"Azok a fiatalok, akik már személyes tapasztalattal is rendelkeznek ezen a téren, nem tartják hitelesnek a negatív hatásokra kiélezett tájékoztatókat. A jelentős összeget puszta tájékoztatás és elrettentés helyett szakmai igényű egészségfejlesztő programokra is lehetne fordítani, ami nem pusztán az egyes drogok hatásait szajkózza, hanem általában segíti a fiatalokat abban, hogy döntéseik az egészséges életmódot célozzák" - vélekedett Kardos Tamás. A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) drogpolitikai programvezetője arra is felhívta a figyelmet, iskolai drogprevencióra nagyon keveset költ az állam, országosan mindössze százmillió forint körüli összegeket évente, így az iskolák többségéből ezek ki is szorultak.