A távlati terv az, hogy egy 3-5 milliárdos infrastrukturális valamint eszköz- és műszerezettségi fejlesztés valósuljon meg.
A Paks II. beruházáshoz kapcsolódóan, az építkezés idejére elsődleges ellátó intézmény válhat a kalocsai Szent Kereszt kórházból. A javaslatot Font Sándor, a térség országgyűlési képviselője vetette fel, aki a terv megvalósulása érdekében a hetekben megtette az elsődleges lépéseket, melyekről a Régió Naplónak is beszámolt.
"Kezdeményezésemre júliusban tett látogatást a kalocsai kórházban Süli János, a Paks II. beruházásért felelős tárca nélküli miniszter, amikor is Mócza György kórházigazgató vezetésével bejártuk az intézmény összes funkcionáló részét. A nem titkolt távlati terv az, hogy a jelenlegi funkciókon belül maradva, egy 3-5 milliárdos infrastrukturális valamint eszköz- és műszerezettségi fejlesztés valósuljon meg. Ennek eredményeként az atomerőműben történő építkezés idejére, a kalocsai kórház lenne az elsődleges ellátó intézmény" – mondta el a látogatás céljáról Font Sándor, aki hozzáfűzte, hogy mindez azt jelentené, hogy a Paks II. építése kapcsán kibővítenék az intézmény ellátási területét az beruházásban aktívan munkát vállaló, Paks valamint Kalocsa térségében elszállásolásra kerülő dolgozókra is.
A bejárás bebizonyította, hogy a kalocsai kórház tökéletesen alkalmas erre a célra. Süli János miniszter, aki először járt a kórházban saját maga is megdöbbent kimagasló eszközellátottságon, a felújított részlegek állapotán. Az elmúlt években megvalósuló nagy volumenű fejlesztéseknek köszönhetően, annak ellenére, hogy a kalocsai kórház nem súlyponti, mégis egy-két osztálytól eltekintve felújított kórtermek és jól felszerelt műtők várják a betegeket – összegezte a tapasztalatokat a képviselő, aki hozzáfűzte, hogy természetesen a kezdeményezés mellé állt a kecskeméti anyakórház főigazgatója, dr. Svébis Mihály is, aki támogatásáról és szakmai segítségéről biztosította a képviselőt, valamint az irányítása alá tartozó kalocsai intézményt.
További részletek a cikkben.