• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elsöprő többség az erőszak ellen

Lapszemle Forrás: Magyar Hírlap - Népszabadság

Csaknem minden honatya rábólintott a százezer aláírással hitelesített kezdeményezésre.

Több százezer embert érint Magyarországon a családon belüli erőszak, s éppen az áldozatok nem szólalnak meg az ügyben – hangsúlyozta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az LMP-s Ertsey Katalin napirend előtti felszólalására reagálva tegnap a parlamentben. Az ellenzéki politikus üdvözölte a kormány „pálfordulását" a témában, megjegyezve, a kabinet csak azt követően vette észre, hogy a szavazók fele nő, hogy a fideszes Varga István botrányos mondatai társadalmi felháborodást váltottak ki – írja a Magyar Hírlap – online. Balog emlékeztetett, munkacsoportot hoznak létre a családon belüli erőszak önálló büntetőjogi tétellé minősítése kapcsán, ezt vállalta a kabinet.

A kormányoldal korábban a többi között azért utasította el az országos népi kezdeményezéssel nyomatékosított felvetést, mert kizárólag nők elleni erőszakról beszéltek a témában megnyilvánulók, olykor primitív férfiellenes jelszavak mögé bújva. „Így nem fog célt érni a dolog" – húzta alá Balog, aki hozzátette, a szociális és a lelki nyomor miatt tapasztalható jelenség ellen fel kell lépni, de szerinte a családon belüli helyett, a félreértések elkerülése végett, szerencsésebb lenne kapcsolaton belüli vagy együtt élők közötti erőszakról beszélni. A jelenlegi kormány az első, amely miniszteri biztost nevezett ki a nők munkaerő-piaci helyzetének javítása érdekében – mutatott rá Balog.

„A kereszténydemokraták képviselőcsoportja határozottan elítél minden erőszakos cselekményt, különösen, ha olyan személyek ellen követik el, akik védekezésre képtelenek. Ezért elfogadhatatlannak tartjuk nők, gyermekek és idősek bántalmazását is" – szólalt meg a téma kapcsán a KDNP részéről Lukács Tamás.

A KDNP szerint családban nincs erőszak
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakciója nem tud azzal a megfogalmazással azonosulni, amelyik a megromlott párkapcsolatokban jelenlévő erőszakot "családon belüli" elnevezéssel használja, de amint a család helyett más kifejezés lép be, akkor a frakció egyöntetűen támogatni fogja a téma napirendre tűzését. Ezt Harrach Péter frakcióvezető a hétfői országgyűlési szavazás után közölte az MTI-vel, kitérve arra, hogy a képviselőcsoportból többen tartózkodtak a voksolásnál – olvasható a nol.hu portálján.

Mint közleményében írta: a KDNP elítél és büntetendőnek tart minden erőszakos cselekményt, különösen azokat, amelyek során nőket vagy gyermekeket bántalmaznak.  A kisebbik kormánypárt nem tud azonban azzal a megfogalmazással azonosulni, amelyik a megromlott párkapcsolatokban jelenlévő erőszakot "családon belüli" elnevezéssel használja.

A frakció tartalmilag egyetért a javaslatban foglaltakkal, de úgy vélik a család szó ebben az összefüggésben helytelen és félrevezető. Amint a család helyett más kifejezést használnak, akkor a frakció egyöntetűen támogatni fogja a téma napirendre tűzését - írta a frakcióvezető.

A 366 igen szavazattal, tíz KDNP-s politikus tartózkodása mellett hétfőn meghozott döntés arra kötelezi az Országgyűlést, tűzze napirendjére, hogy önálló büntetőjogi tényállásnak minősüljön a családon belüli erőszak, vagyis az legyen a büntető törvénykönyv (Btk.) része. A népi kezdeményezéshez az Élet-Érték Alapítvány csaknem százezer aláírást gyűjtött össze – értesült a nol.hu portálja.