• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elszabadult a pokol a gyerekrendelőkben

Lapszemle 2020.09.23 Forrás: Magyar Hang
Elszabadult a pokol a gyerekrendelőkben

Aki kitalálta, hogy a gyerekeknél minden betegséget igazolni kell, egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy mit kér.

Még nincs is itt a megfázások és az influenza szezonja, a gyermekorvosi rendelők és az iskolák környékén már most „őrület és káosz” uralkodik – fogalmazott nemrég egy budai gyermekorvos a hírlevelében. A közösségi médiában egyre több szülő osztja meg a panaszait: van, aki arról számol be, hogy gyermekét nátha miatt tíz napra hazaküldték, más azért háborodott fel, mert a gyerek osztálytársát a hasmenéses tünetek után egy nappal iskolába engedték - írja a hang.hu.

Abban a gyermekorvosok is egyetértenek, hogy a nátha egyéb tünetek nélkül nem jelenti koronavírus gyanúját. A náthát kivéve azonban szinte minden más fertőző megbetegedés tünetei – a láz, a köhögés, az izomfájdalom, a hányás-hasmenés vagy a fejfájás – is utalhatnak koronavírusra. Mindeközben Magyarországon a gyerekek átlagosan havonta egy légúti – többnyire vírusos eredetű, felsőlégúti – megbetegedésen esnek át – utóbbi adatra Bogdányi Katalin, a Normafa úti Gyermekrendelő orvosa hívta fel a szülők figyelmét.

Az Oktatási Hivatal (OH) nemrég állásfoglalásban tájékoztatta az iskolákat és óvodákat arról, hogy betegség után csak orvosi igazolással térhet vissza a gyermek, az intézményeket csak egészségesen látogathatják. Azt már nem fejtették ki bővebben, kit kell egészségesnek tekinteni. Az új rendelkezést számos intézmény úgy értelmezte, bármilyen betegsége van a gyermeknek, tíz napra haza kell küldeni. Több gyermekorvos a közösségi médiában hívta fel a szülők figyelmét, hogy az iskola nem döntheti el, mikor beteg a gyermek, hány napot kell otthon töltenie. Arra vonatkozóan pedig nem érkezett hivatalos iránymutatás, pontosan mit kell igazolnia az orvosnak.

Aki kitalálta, hogy minden betegséget igazolni kell, egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy mit kér – vélekedett a Magyar Hangnak Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke. – A pedagógusoknak van egy elképzelésük arról, hogy melyik gyermek beteg. Őt hazaküldik, és azt várják el, hogy minderről az orvos állítson ki igazolást. Sok esetben az orvos úgy véli, a gyermek nem beteg, az iskola mégis azt kívánja, hogy tartsuk otthon tíz napig. Az orvosok munkája semmi másból nem áll, mint a tanárok által betegnek tartott gyerekek igazolásainak kiállításából – mondta el az elnök, aki maga is praxist visz Csepelen. Póta György nem a pedagógusokat hibáztatja, hanem az általa átgondolatlannak tartott szabályozást.