A rehabilitációs intézetek és drogambulanciák nem fogadnak új klienseket, de a krízisben lévőknek igyekeznek segítséget nyújtani.
„Mindannyiunkra rendkívül nyomasztó hatással van a járvány, hiszen ez nem egy mindennapi helyzet. A tapasztalataink azt mutatják, hogy a beszűkülő lehetőségek és a korlátozások sokszor kétségbeesést, reménytelenséget, kilátástalanságot generálnak a szenvedélybetegekben” – mondta a Magyar Hírlapnak Kohári Szilvia, a RÉV Főegyházmegyei Karitász Központ Eger intézményvezetője. A szenvedélybeteg-ellátással foglalkozó civil szervezet nehéz helyzetbe került. A rehabilitációs intézetek és drogambulanciák nem fogadnak új klienseket, így nem könnyű az olyan szenvedélybetegeknek segítséget találni, akiknek megítélésük szerint erre volna szükségük, fejtette ki az intézményvezető. A RÉV azonban ilyen esetben is keresi a megoldást, és természetesen továbbra sem küldenek el senkit, hanem próbálják a számukra legmegfelelőbb ellátási formát javasolni e nehéz helyzetben is.
A legfontosabb a terápia során a személyesség, de az érintés hatalma elveszett, ami óriási veszteség mindannyiunknak, a változásért küzdő szenvedélybetegeknek pedig különösen. A krízisben lévőknek, így a bántalmazottaknak vagy a szenvedélybetegek családjainak azonban még mindig jól tudunk segíteni, az ellátórendszer ez ügyekben továbbra is gőzerővel működik –hangsúlyozta Kohári Szilvia. Az egri RÉV-ház jelenleg ügyeleti időben tart nyitva (8–12 óráig), de személyesen csak kiemelten fontos ügyben tud klienst fogadni. Továbbiak a cikkben