Mivel komplexen modellezi a daganatot és a szervezet többi részét, a chip segít a terápiás dózis beállításában.
Egy tenyérben elfér az a laboratóriumi eszköz, amely a daganat és több létfontosságú szerv szöveti modelljét egyesíti, ezért egyszerre alkalmas a daganatellenes gyógyszerek hatékonyságának és mellékhatásainak tesztelésére - írta az origo.hu.
A tetszőlegesen konfigurálható „test a chipen” modell, amelyet a floridai Hesperos biotechnológiai vállalkozás a Roche gyógyszeróriással és a Közép-Floridai Egyetemmel (University of Central Florida) együttműködésben hozott létre, forradalmasíthatja a gyógyszerek fejlesztését azáltal, hogy a tesztelni kívánt vegyületek hatékonyságát és toxicitását egyszerre tudja értékelni.
A tenyérnyi átlátszó eszközön egymással összekötve – mintha csak a vérkeringés kapcsolná őket össze a valódi szervezetben – helyet kapnak a daganatsejtek és a mellékhatások szempontjából leglényegesebb szövetek,így a szív és a máj tenyészetei.A Science Translational Medicine c. folyóiratban bemutatott berendezés úgy lendíti előre az orvostudományi kutatást és a személyre szabott gyógyászatot, hogy közben kiküszöböli a preklinikai tesztelésből az állatkísérleteket.