Ha nem növelik meg jelentősen az egészségügynek szánt forrásokat, akkor még többen halnak majd meg idő előtt.
Évente ezer-kétezer egészségügyi dolgozó vándorol el Magyarországról a magasabb fizetés, a korszerű körülmények és a nagyobb megbecsülés miatt. Ha nem jön lényeges változás, akkor néhány éven belül nagyon súlyos helyzetbe kerül a hazai ellátás – figyelmeztettek a lapunknak nyilatkozó szakmabeliek. Mint oly sok esetben, a problémák gyökere most is a pénzre vezethető vissza. Pontosan meg is mondták, mekkora béremeléssel tarthatóak itthon az orvosok, nővérek, szakdolgozók, és hogy mennyivel kellene növelni az egészségügyre fordítandó forrásokat a megfelelő működéshez - írta a hiradó.hu.
– Ha nem növelik meg jelentősen az egészségügynek szánt forrásokat, akkor még többen halnak majd meg idő előtt, még nyomorúságosabb lesz az emberek sorsa Magyarországon, mivel még kevesebb lesz a hadra fogható munkaerő – festett igen borús képet a jövőről a hirado.hu-nak Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
Hasonlóan nyilatkozott lapunknak a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete elnöke is. Dénes Tamás szerint az ösztöndíjprogramok ellenére kilátástalan helyzetben vannak a kezdő orvosok, hisz nem látják, hogy karrierjük elejétől a nyugdíjukig hogyan alakul az életpályájuk.
Nem ritka, hogy egy orvos másod-, vagy akár harmad-, negyedállást vállal azért, hogy meg tudjon élni, ami viszont kihat a teljesítményére, mivel nem tud eleget pihenni. Mivel nincs elegendő munkaerő az egészségügyben, a bentlévőknek többletmunkát kell vállalniuk, kevesebb időt tudnak egy-egy betegre fordítani, így csökken az ellátás színvonala is. Sokszor még a minimumfeltételek sem teljesülnek, pedig a beteg érdeke a pihent orvos volna – hívta fel a figyelmet Éger István. További nyilatkozók, további érvek