Ha nem ébred fel a kormány, holnap mehet Londonba gyógyíttatni magát - és a többiek?
Valami rút félreértés következtében, ha a gazdasági mutatók fetisizálására hajlamos szakember nyilatkozik, még ma is kellemetlen felhanggal említődnek az úgynevezett „nem termelő ágazatok". Az egészségügyi, oktatási és kulturális feladatok ebbe a „nem termelő" körbe tartoznak, azonban tudnunk kell: az abba fektetett pénz megtérül, mert egy ország versenyképességét maximálisan meghatározza - olvasható az mno.hu portálján közölt publicisztikában.
...az emberi erőforrások pénzforrások után áhítoznak. Nem áll messze az igazságtól, aki szerint az egészségügy összes problémáját a szocializmusból örököltük meg, amint a tanügyi reformdühnek is most már alább kellene hagynia, s helyette jobban bízni a tanári szakértelemben. Alig múlik el hónap, hogy ne hallanánk valamilyen tiltakozásról, tüntetésről, amely az óriásminisztérium valamelyik szaktárcáját érinti. Mostanában legtöbbször a pedagógusok és az egészségügyiek hangját halljuk.
Az egészségügyben is visszatérő motívum, hogy az egész düledező építmény csak azért nem omlik össze, mert vannak jó orvosok és lelkiismeretes ápolók. A helyzet itt annyiban más, hogy a fejlettebb országok egészségügyimunkarő-igénye egyre erősebb elszívó erő, ezért ha a kormány ma nem ébred föl, holnap mehet Londonba gyógyíttatni magát.
Ők még csak megoldják ezt, de mi lesz a tízmillió magyarral idehaza?
(A cikk nyomtatott változata a mai Magyar Nemzetben jelent meg.)