A jelentés szerint a magyarországi válaszadók az átlagnál pozitívabban viszonyulnak az Unióhoz.
A legújabb Eurobarométer az EU mind a 28 tagállamában, összesen mintegy 28 ezer állampolgárt kérdezett meg több fontos kérdésről, hogy ily módon próbálja meg jobban megismerni a polgárok véleményét és elvárásait a Parlament és az egész Európai Unió tevékenységével kapcsolatban. Az elemzésből kiderül, mit gondolnak az emberek például az Európai Unióról,az európai integrációról, és mit várnak mindezektől, írja a magyarnarancs.hu.
A jelentés szerint a magyarországi válaszadók az átlagnál pozitívabban viszonyulnak az Unióhoz. Magyarország ebben Németországgal és Luxemburggal együtt az élen áll: mindhárom ország lakosságának 80 százaléka érez személyes kötődést Európához. Ez lényegesen meghaladja a 65 százalékon álló EU-átlagot. A magyarok 53 százaléka elégedett az EU-n belüli demokráciával, ez valamivel magasabb mint az EU-s átlag.
Az Uniót polgárainak nagyjából háromnegyede modernnek, kétharmada demokratikusnak és valamivel több, mint a fele előretekintőnek és védelmezőnek látja.
A felmérésből az is kiderül, hogy az uniós ügyek egyre jobban érdeklik a magyar lakosságot. A felmérés tanúsága szerint 2018 folyamán nőtt Magyarországon az uniós témák iránti érdeklődés és az azokról való tájékozottság: a magukat európai ügyekben tájékozottnak tartók aránya elérte az 58 százalékot. Ezzel a magyarok tájékozottsága felülmúlja az uniós átlagot (52%).
Az Európai Unió polgárai fő kihívásnak – minden más problémát fontosságban messze maga mögé utasítva – a bevándorlást tartják. Svédország és Portugália kivételével az összes tagállam lakossága az Európai Uniót érintő legégetőbb kihívásnak a bevándorlást jelölte meg. Magyarországon messze a legtöbben az egészségügyi és szociális biztonságot érzik az ország fő problémájának. A második legtöbbek által említett probléma Magyarországon az áremelkedés. A bevándorlás a harmadik helyre szorul: csupán minden ötödik válaszadó említette a két legfontosabb probléma egyikeként.