A klinikán az országban egyedülálló módon 24 órás intervenciós ügyelet van, így az év minden napján fogadni tudják a katéterezésre szorulókat.
A legmagasabb szintű elismerést, gyémánt és platina fokozatú minősítést kapott az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezete az Európai Stroke Társaságtól és az Angels nemzetközi szervezettől. Régiónként vizsgálták és értékelték ugyanis a stroke-gyanús betegek helyszíni mentőellátását, valamint a kórházba szállítás megszervezésének összes elemét. De hogy mi áll a régiós siker mögött, mely európai szinten is egyedülálló, arról Zentay Attilát, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének igazgatóját és Klivényi Pétert, az SZTE SZAKK Neurológiai Klinika vezetőjét kérdezte a délmagyar.hu.
Elárulták, létrehoztak és két évvel ezelőtt júliusban útjára indítottak egy közös programot, ami által a régió bármely településéről a lehető legrövidebb időn belül a szegedi klinikára szállítják azokat a stroke-betegeket, akiknél a probléma hátterében nem vérzés, hanem agyi nagyérelzáródás áll, és a vérrögoldó eljárás pedig valami okból nem végezhető el náluk. A klinikán ugyanis az országban egyedülálló módon 24 órás intervenciós ügyelet van, így az év minden napján fogadni tudják ezeket a betegeket, akiknél azonnal elvégzik az intervenciót, vagyis a katéteres eljárást.
Zentay Attila elmondta, a régióban minden életmentő megfelelő képzést kapott ehhez, oktatófilm is készült, így Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád megyében is pontosan tudja mindegyik munkatársa, hogy a gyors helyszíni állapotfelmérés után melyik egészségügyi intézménybe kell szállítani a beteget, ha pedig nagyérelzáródásról van szó és indokolt, akkor azonnal Szegedre kell indulniuk.
Klivényi Péter közölte, 2020. július elseje óta már 100 beteget tudtak megmenteni, valamint tudták az életminőségét javítani a mentőkkel közös program által. Hozzátette, az ellátásban a Radiológiai és az Idegsebészeti Klinika is aktívan részt vesz. Továbbiak a teljes cikkben