• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Évente több ezer ember esik össze közterületen

Lapszemle Forrás: heol.hu

Hirtelen szívmegállás következtében több ezer ember veszíti életét otthonában, vagy közterületen.

Pedig egy azonnal megkezdett újraélesztéssel meg lehetne menteni a bajba jutott embertársainkat. A hatvani Ments Életet Egyesületet azért hozták létre, hogy bővítsék a lakosok elsősegélynyújtással, egészségmegőrzéssel kapcsolatos ismereteit. A civil szervezet tagjai ugyanis azt vallják: ha előadásaikkal már egyetlen ember életét megmenthetik, akkor jót cselekedtek – írja a heol.hu portálja.

A nemrég alakult egyesület az Újraélesztés Világnapja alkalmából tartotta meg első rendezvényét a Grassalkovich Művelődési Házban. Kádár Gábor, a Ments Életet Egyesület elnöke köszöntőjében bemutatta küldetésüket.

Kisgyermekkortól felnőtt korig foglalkozunk életmentéssel, egészségmegőrzéssel. Gyermekbetegségeknél, baleseteknél, rosszulléteknél sokszor a pánik, a félelem és az információ hiánya miatt az ember azt sem tudja, hogy mit tegyen a mentő kiérkezéséig. Szakemberek segítségével olyan ismereteket szeretnénk átadni a lakosoknak, melyekkel a bajba jutott embertársaikon tudnak segíteni – beszélt az egyesület céljairól Kádár Gábor, aki szülőként már többször szervezett elsősegélynyújtó előadást a Csicsergő Óvodában.

Évente több ezer ember életét meg lehetne menteni újraélesztéssel, de sajnos 100 esetből csak 2-3 újraélesztés sikeres. Ez azért van így, mert a legnagyobb ellenség az idő. A legfontosabb, hogy minél hamarabb felismerjük a beteg légzésének leállását és elkezdjük az újraélesztést – mondta Kádár-Posgai Beáta mentőtiszt.

Az Újraélesztés Világnapja alkalmából Kádár-Posgai Beáta a Hatvani Mentőállomás mentőtisztje előadásában az újraélesztés menetét mutatta be a hallgatóságnak. A mentőtiszt nem csak elméleti ismereteket adott át, hanem a program végén bárki gyakorolhatta az életmentés technikáit egy műanyag babán.

A szakember bemutatott egy félautomata defibrilátort, ilyen készülék Hatvanban több helyen található: a polgármesteri hivatalban, az autóbusz pályaudvaron és a Rákóczi úti benzinkúton is.

A rendezvény vendége volt Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője, aki előadása első részében a mentőszolgálat történetéről beszélt a lakosoknak. Kiemelte: a világon nem nagyon tudunk példát arra, hogy országosan egységes mentőszolgálat legyen egy országban, valamint a mentőtiszt is hungarikumnak számít.