Transzegészségügyi központról álmodott a Kiskunhalason letartóztatott doktornő.
A Kiskunhalason letartóztatott orvosok ügye nemcsak a magán- és az állami egészségügy kuszaságáról szól, hanem arról is, mennyire szabályozatlan Magyarországon a transzneműek ellátása. Ki az a doktornő és a társa, akiket letartóztattak, milyen ellátás zajlott a kiskunhalasi kórházban, és mi lesz a sorsa azoknak az embereknek, akik úgy érzik, rossz testbe születtek, és a teljes életükhöz műtétre vagy egyéb kezelésre van szükségük? Miért egy olyan szürke zónában próbálta felépíteni az egyedülállónak számító orvosi karrierjét B. Noémi, ahol kódolva volt a szabálytalanság és a lebukás? És hogy jön a képbe Belgrád? - veti fel a kérdést a 24.hu.
A közvélemény számára újdonságnak hatott, hogy a kiskunhalasi kórház – ahogy azt a rendőrségi közlemény is érzékeltetni igyekszik – a hazai „nemváltó műtétek” központja volt, és ezzel összefüggésben követett el bűncselekményt a két orvos. (A rendőrség által is idézett köznyelvi elnevezést az egészségügyben nem használják, a hivatalos neve: „nemi megerősítő beavatkozások, műtétek”. Cikkünkben az utóbbi elnevezést használjuk.)
A letartóztatott doktornő számos páciensével és ismerősével beszélgettünk, aminek nyomán jóval árnyaltabb kép rajzolódott ki arról, mi zajlott a kiskunhalasi kórházban, ahonnan a 2022-ben egészségügyi díjjal kitüntetett osztályvezető sebész főorvost, a 63 éves S. Károlyt vitték el a rendőrök. (Több korábbi páciens azt mondta lapunknak, ők nem találkoztak az orvossal, viszont a zárójelentésükön a sebész aláírása szerepel.) A másik orvosra, B. Noémire az általa 2021-ben alapított magánrendelőben csapott le a rendőrség, írja a 24.hu.