Az ételmérgezések, a vízben történő balesetek, a különböző sportbalesetek száma, igen csak megnő ezekben a hónapokban.
Vegyük sorra azokat a problémákat, amelyek a legtöbb kellemetlenséget okozzák a nyári hónapok során - írja a feol.hu.
Még ha az utóbbi időben talán nem is érezzük annyira, nem kérdés, megérkezett a nyári szezon. A nyár szó hallatán a perzselő forróság, a kikapcsolódás és a vízparti pihenések jutnak eszünkbe, a szezonális betegségekre pedig hajlamosak vagyunk csak akkor gondolni, ha már kialakult probléma kezeléséről kell gondoskodnunk. A legtöbb nyári betegség és baleset megelőzhető. Különösen igaz ez azokra a kórképekre, amelyekre időben fel lehet készülni, mivel ezek évről-évre visszatérnek, vagy bizonyos esetekben nagyobb valószínűséggel fordulnak elő. Bráth Endre háziorvossal beszélgettünk a témában, amit a feol.hu oldalon, podcast formában is meghallgathatnak olvasóink.
A háziorvos elsősorban a megelőzésre hívta fel a figyelmet. Ahogy elmondta, minél délebbre utazunk, annál fontosabb hogy tájékozódjunk a különböző védőoltásokról, amiben akár a háziorvosunk segítségét is kérhetjük. A szakember felhívta a figyelmet arra, hogy az ételmérgezések, a vízben történő balesetek, a különböző sportbalesetek – kiemelve a különösen divatos elektromos rollerek használata közben történő baleseteket – száma, igen csak megnő ezekben a hónapokban.
Az is nagyon fontos, hogy az orvosi ellátás nem mindenhol egyforma, hangsúlyozta a háziorvos, így érdemes tájékozódni a biztosítások tartalmáról. Bár kiemelte, az EU területén a viszonylag magas színvonalú orvosi ellátást garantálnak a biztosítók. Az egzotikus, vagy kevésbé ismert területekre való utazás esetén pedig még nagyobb körültekintés szükséges, hiszen ahogy viccesen fogalmazott a fehérvári szakember: – Aki Kanadába készül nyaralni, a ritkán lakott nemzeti parkok területére, annak számolnia kell például a medvetámadás kockázatával is, ahol egyedül a helikopteres mentés lehetséges csak, és ide már nem terjed ki a háziorvos hatásköre.
További részletek a cikkben.