Az önkéntesek ha kell, segítenek a tisztálkodásban, evésben, ivásban, mozgásban.
Felhívást tett közzé a Magyar Kórházi Önkéntesek Alapítványa: olyan munkatársakat keresnek, akik szívesen foglalkoznak beteg emberekkel, segítik a kórházak gyógyító-rehabilitáló tevékenységét. Nem ingyen ápolókat toboroznak, hanem olyanokat, akik szabadidejük egy részét beteg embereknek ajándékozzák. A Ripost elkísérte az egyik önkéntest a Szent János Kórházba.
A Magyar Kórházi Önkéntesek Alapítvány a legnagyobb, betegeket segítő alapítvány, ami több budapesti intézménnyel áll szerződésben. A Szent János Kórház Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályán járunk Stefanik Ildikóval. Itt mindig elkél a testi-lelki segítség, hiszen a súlyos műtéten átesett, gyakran újra járni tanuló, mozgásszervi betegségben szenvedő betegeket segíteni, biztatni, gyakran kísérni kell, hogy a fájdalmak ellenére próbáljanak mozogni, kevésbé érezzék magukat kiszolgáltatottnak, tehetetlennek.
...
Ildikó és önkéntes társai sétálnak a páciensekkel, a közösségi szobákban felolvasnak, társasjátékot játszanak vagy kártyáznak a beavatkozásra váró, vagy a már felépülőfélben lévő betegekkel. Ha kell, segítenek a tisztálkodásban, evésben és ivásban, mozgásban.
A Magyar Kórházi Önkéntesek Alapítvány jelenleg körülbelül száz önkéntessel dolgozik 19 kórházban, de Jani Erzsébet, az alapítvány vezetője szerint még legalább ennyi segítőre lenne szükség. „Az internetes felhívásunkra néhány nap alatt sokan jelentkeztek, ez is bizonyítja, hogy az emberekből nem veszett ki a segíteni akarás” – mondta – „Évente tartunk újabb toborzást. Az interneten és a kórházakban is lehet hozzánk jelentkezni.”
Vidéken is vannak segítők A szegedi Talentum Alapítvány 15-18 önkéntese a városi Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban segíti az orvosok és ápolók munkáját. Az önkéntes betegápoláshoz nincs szükség egészségügyi képzettségre, hiszen olyan feladatokat jelent, amiket teljes biztonsággal elvégezhetnek, akár egy családtag – magyarázta Zsivkovitsné Gyenes Krisztina, az alapítvány vezetője. Ezzel együtt megnézik, ki kerül be a programba, és 40 órás felkészítő képzést tartanak a számukra, ami alkalmassági vizsgával zárul, mert fontos, hogy a betegekhez felkészülten érkezzenek.
További részletek a cikkben.